طلق سفید مات

دسته:

توضیحات

طلق سفید مات چیست؟

طلق سفید مات یا طلق دوغی مات امروزه یکی از پرکاربرد ترین و زیباترین طلق ها مورد استفاده در ساختمان ها و فضاهای مختلف است. آریا پلکسی عرضه کننده انواع طلق های سفید مات یا طلق دوغی است که تمام تلاش خود را برای ارائه و عرضه محصولات با کیفیت بالا و قیمتی مناسب به کار گرفته است.

خصوصیات طلق سفید مات

خصوصیات طلق سفید مات

در این نوع طلق ها که خصوصیت ویژه آنها مات بودن است ، تصاویر پشت فضای به کار گرفته شده توسط این نوع طلق ها قابل مشاهده نیست. این نوع از طلق ها برای فضاهایی که نیاز به حفظ حریم شخصی است کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این نوع از طلق ها به دلیل عبور دادن نور از خود به مقدار کافی در نورپردازی فضا ها نیز تاثیر بسزایی دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه در بسیاری از فضا های بصورت جایگزین از طلق های سفید مات بجای شیشه های سفید مات استفاده می شود. در این نوع از طلق ها به دلیل مقاومت و استحکام بسیار بالا در متریال آنها، پتانسیل بسیار خوبی برای جایگزین شدن با شیشه ها دیده شده است که در بسیاری از معماری های داخلی و خارجی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

از دیگر خصوصیات این نوع از طلق ها مقاومت بیشتر آنها از شیشه است. این نوع از طلق ها دیگر همانند شیشه شکنندگی خطرناکی ندارند و هنگام شکستن بسیار ایمن تر هستند و آسیبی نمی زنند.

از دیگر خصوصیات این نوع از طلق های سفید مات سبکی بسیار خوب در عین استحکام بالاست. در بسیاری از سازه هایی که با شیشه ها تزئین می شوند خطر شکستن شیشه ها در حین حمل و نقل بسیاری از خدمه و کارگران را درگیر می تواند کند اما در این نوع از متریال ها و در طلق های سفید مات شکستن دیگر معنا ندارد و به این راحتی ها به افراد همانند شیشه آسیب های جدی نمی زنند.

کاربرد طلق سفید مات یا طلق دوغی

کاربرد عمده این نوع از طلق ها در سقف های کاذب است. در بسیاری از سازه های ساختمانی دیگر به جای شیشه ای ورق های پلکسی گلاس استفاده می شود که یکی از انواع این ورق ها طلق های دوغی یا سفید مات هستند. طلق های های پلکسی گلاس بصورت متوسط بیش از 10 برابر از طلق های شیشه ای مقاومت تر هستند و می توانند در رنگ های مختلفی نیز تولید و در بازار عرضه شوند.

استفاده از طلق سفید مات در سقف های کاذب ادارات ، خانه های مسکونی ، خانه های سازمانی و سایر مکان های عمومی و خصوصی می تواند از سایر استفاده های این نوع از طلق ها باشد. جالب است بدانید که از این نوع از طلق ها در سقف کاذب موجود در آسانسور ها نیز استفاده می شود و این استفاده بصورت گسترد های نیز هست.

کاربرد دیگر این نوع طلق ها استفاده در سقف حمام و دستشویی هاست. این نوع از طلق ها به دلیل ویژگی مات و سفید بودنشان برای استفاده در این مکان ها توصیه می شوند. از ویژگی مهمی که این طلق ها را برای این مکان ها شایسته می کند امکان کارگذاشتن منبع نور (مهتابی یا لامپ های LED و SMD) در زیر آنهاست. این نوع از طلق ها با ویژگی عبور نور مناسبی که دارند به راحتی نور مهتابی و منبع نور را از خود عبور داده و باعث نورپردازی پخش و وسیع فضا می شوند.

از دیگر کاربرد های طلق های سفید مات استفاده در سقف بیمارستان ها و مراکز درمانی است. در بسیاری از مراکز درمانی به دلیل نیاز به رعایت بهداشت ، از جامه های یکپارچه سفید و لباس ها و کفش های پارچه ای و پلاستیکی سفید استفاده می شود. بنابر این نیاز به استفاده از این نوع از طلق های مات سفید رنگ در این نوع از مکان های عمومی نیز دیده می شود و به گستردگی مورد استفاده قرار می گیرند.

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم