پلکسی گلاس ترانس پارنت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پلکسی گلاس ترانس پارنت 03

پلکسی گلاس ترانس پارنت 03


پلکسی گلاس ترانس پارنت از انواع ورق‌های پلکسی می‌باشد که دارای تنوع رنگ و همچنین خاصیت شفاف بودن می‌باشد. این ورق‌ها دارای وزنی بسیار کم و همچنین در برابر ضربه از استحکام خوبی برخورداراند. به دلیل شفاف بودن این ورق‌ها، نور به خوبی از آنها عبور کرده و سمت دیگر ورق به خوبی قابل مشاهده می‌باشد. به همین دلیل از این نوع ورق‌ها برای استفاده در شیشه‌های ساختمانی بهره می‌برند. در گذشته برای درها و دریچه‌ها از شیشه‌های رنگی استفاده می‌شد. اما امروزه شیشه‌های رنگی، جای خود را به این ورق‌های رنگی زیبا داده‌اند. در ظاهر نیز هیچ تفاوتی بین ورق‌های پلکسی رنگی با شیشه‌های ساختمانی وجود ندارد. پس با کمک این ورق‌های رنگی می‌توانید جلوه‌ی بسیار چشم‌گیری به درب‌ها و پنجره‌های منزل یا محیط کار خود بدهید.

پلکسی گلاس ترانس پارنت در چه ابعاد و ضخامتی ارائه می‌شود؟

پلکسی گلاس ترانس پارنت در ابعاد و ضخامت‌های متفاوتی قابل ارائه می‌باشد. اما به طور معمول این نوع پلکسی بیشتر در ابعاد 122*183 ساخته و روانه‌ی بازار می‌شود. هر مصرف‌کننده با توجه به نیاز خود، ممکن است به ابعاد متفاوتی از این نوع پلکسی احتیاج داشته باشد. به همین خاطر ابعاد پلکسی را در اندازه‌های مختلفی می‌سازند تا با توجه به نیاز خود، ورق مناسب را تهیه نماییم. ابعاد 122*91 را می‌توان از دیگر اندازه‌هایی دانست که برای این نوع پلکسی در نظر گرفته شده است. به طور معمول این نوع ورق در ضخامت 2.8 جهت مصرف آماده و به بازار عرضه می‌شود. البته باید گفت ضخامت این ورق تا 40 میلی‌متر نیز موجود است. اما به راحتی در بازار یافت نمی‌شود و تنها برای مصارف خاص تولید می‌شود.

پلکسی گلاس ترنس پرنت 02
پلکسی گلاس ترنس پرنت 02

قیمت انواع پلکسی گلاس ترانس پارنت

انواع پلکسی ترانس پارنت با توجه به ابعاد و ضخامت آنها از قیمت‌های متفاوتی نیز برخوردارند. پس با توجه به نیاز خود باید برای این خرید این نوع پلکسی بودجه در نظر بگیرید. به طور معمول ورق‌های این نوع پلکسی با قیمت‌های بین 200 هزار تا 500 هزار به بازار عرضه می‌شوند. اما این نرخ قیمت به نوسان‌های بازار و قیمت خرید مواد اولیه بستگی دارد. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام به خرید با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید.

کاربردهای پلکسی گلاس ترانس پارنت

ورق‌های پلکسی گلاس ترانس پارنت دارای کاربردهای متفاوت و کارایی‌های مختلفی می‌باشند. به طور معمول بیشترین کاربرد این ورق‌ها، جایگزینی برای شیشه‌های رنگی ساختمانی می‌باشد. اما این نوع پلکسی دارای کاربردهای دیگری نیز می‌باشد. جهت بهره بردن از این نوع ورق‌های پلکسی لازم است با برش لیزر، ورق را در ابعاد و اندازه‌ی مورد نیاز خود را تهیه کنیم. بیشترین کاربردی که این ورق‌ها در صنایع مختلف دارند به شرح زیر می‌باشد:

  • طراحی و ساخت خلاقانه انواع کارت ویزیت شفاف.
  • طراحی و تولید انواع جعبه‌ها و باکس‌های بسته بندی زیبا.
  • استفاده در ساخت انواع تابلوهای راهنمای درون ساختمانی.
  • استفاده جهت طراحی و ساخت انواع لوازم تزئینی درون ساختمان.
  • مصرف در طراحی و ساخت انواع استندها.
  • استفاده‌های کاربردی جهت طراحی انواع پارتیشن‌ها مدرن.
  • استفاده جهت ساخت انواع نمایشگرهای لوازم مختلف.
  • استفاده از پلکسی ترانس پارنت جهت ساخت انواع تابلوهای بک‌لایت.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم