پلکسی گلاس ترنسپرنت

پلکسی گلاس ترنسپرنت

پلکسی گلاس ترنسپرنت


پلکسی گلاس ورقی از جنس اکریلیک است که کاربردهای بسیار وسیع و متنوعی در انواع صنایع تولیدی دارد. پلکسی گلاس را به اشکال مختلف و در رنگها، ابعاد و اندازه های متنوع و با طراحی‌های خلاقانه در کاربردهای گوناگونی مورد استفاده قرار میدهند. اگر بخواهیم یک طبقه بندی بر حسب نوع ظاهری داشته باشیم میتوانیم پلکسی گلاس را به چهار نوع تقسیم بندی کنیم یعنی پلکسی گلاس شفاف، مات، رنگی و ترنسپرنت.

پلکسی گلاس ترنسپرنت چه خصوصیاتی دارد؟

پلکسی گلاس ترنسپرنت در واقع یک ورقه پلیمری شفاف و رنگی است. شاید شما شیشه های رنگی خانه های قدیمی را به خاطر داشته باشید. آن ورقه های رنگی در اصل شیشه نیستند و از جنس پلکسی گلاس transparent ساخته شده اند. شاید در نظر اول کسی که تخصصی در این زمینه نداشته باشد تفاوت شیشه رنگ و پلکسی گلاس ترنسپرنت را تشخیص ندهد چون همه چیز به خوبی از پشت ورقه های پلکسی گلاس قابل روئیت است. همین خاصیت باعث میشود که کاربردهای زیادی برای پلکسی گلاس روشن وجود داشته باشد. از طراحی دکوراسیون داخلی منازل و محیطهای اجتماعی گرفته تا طراحی دکور و یا  تجهیزات تصویری و نورپردازی.

اگر بخواهیم به مزایا و معایب پلکسی گلاس ترنسپرنت اشاره کنیم باید بدانیم که چه کاربردی مد نظر است. به عبارت دیگر معایب و مزایای این ورقه ها بسته به کاربرد نهایی متفاوت است و نمیتوان به صورت کلی مواردی را به عنوان عیب یا مزیت پلکسی گلاس transparent مطرح کرد.

پلکسی گلاس ترنسپرنت آریا پلکسی 02

ابعاد پلکسی گلاس ترنسپرنت

از لحاظ ابعاد محدودیتی برای ورقه های پلکسی گلاس ترنسپرنت وجود ندارد ولی ابعاد استانداردی که در بازار یافت میشود در ابعاد 122 در 183 است. همین ابعاد پلکسی گلاس اغلب مصارف و کاربردهای موجود در بازار را پوشش میدهد. از لحاظ ضخامت نیز بیشترین مصرف مربوط به پلکسی گلاس transparent با ضخامت 2.8 میلیمتر است. البته در خصوص ضخامت نیز محدودیتی وجود ندارد و بر حسب سفارش امکان تولید ورقهای با ضخامت متفاوت وجود دارد. ولی در این صورت حجم سفارش باید از یک حد خاص بیشتر باشد. در کل ممکن است ورق هایی تا 40 میلیمتر هم تولید شود که البته مصارف نادری دارند. بنابراین گرچه پلکسی گلاس ترانس پرنت در رنگها و با ضخامتهای مختلف تولید میشوند ولی ابعاد استاندارد آن بیشتر در دسترس است و برای پیدا کردن ضخامتها و ابعاد متفاوت اندکی جستجوی بیشتر در بازار لازم است.

کاربردهای پلکسی گلاس ترنسپرنت

اصلی ترین کاربرد پلکسی گلاس روشن، جایگزینی با شیشه است. این ورقه های قابلیت جایگزین شدن با شیشه را در انواع طراحی‌های تجهیزات و دکوراسیون دارند اما طراحانی که در این حوزه مشغولند و برای کارفرمایان خصوصی و دولتی کار میکنند، در مرحله طراحی و یا پیش از آن باید به موضوع دسترسی به متریال مورد نیاز یعنی موجودی پلکسی گلاس transparent در ابعاد و ضخامت در بازار توجه کنند. چه بسا طراحی‌ها یا پروژه‌هایی که به دلیل عدم دسترسی به متریال ذکر شده در قرار داد ، ابطال میشوند.

کاربردهای بسیار زیادی را میتوان برای پلکسی گلاس ترنسپرنت برشمرد که بسیاری از آنها در زمره محولات تولیدی با برش لیزری هستند. از جمله:

  • انواع مختلف جعبه های پلکسی گلاس
  • وسایل و تجهیزات دکوراسیون حرفه ای و منزل
  • تابلوهای راهنما
  • کارت ویزیت فانتزی
  • و …

به دلیل تنوع زیاد پلکسی گلاسهای موجود در بازار و همچنین نیاز به اطلاعات دقیق در این باره  دسترسی به یک مرجع متخصص در این زمینه و مشاوره با او درباره موجودی و خصوصیات پلکسی گلاس های موجود در بازار میتواند راهگشای فعالان این حوزه باشد و حتماً ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی و خرید انواع پلکسی گلاس ترنسپرنت و برش لیزری میتوانید با گروه آریا پلکسی تماس حاصل فرمایید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم