کاربرد طلق نسوز ماکروویو

کاربرد طلق نسوز ماکروویو چیست؟ این سوالی است که شاید برا یشماهم پیش آمده باشد. طلق نسوز که نام دیگر آن تالک است. از خانواده میکاهای سفید  به شمار می رود.  این کانی از هیدرات منیزیم سیلیکات تشکیل شده‌است. خرید طلق مضر نیست و سال ها است که توسط افراد زیادی در سرتاسر دنیا استفاده می شود. شما می توانید انواع طلق را از سایت آریا پلکسی سفارش دهید. و از مزیت های آن بهره مند شوید.

طبق جدول سختی موس طلق نرم‌ترین کانی است. به گونه ای که با ناخن ی شود روی آن خراش ایجاد کرد. ورقه های طلق میکا قایل انعطاف است و آن را می توان به اشکال مختلف ودر جاهای متفاوت به کاربرد. اما شکل نهایی ایجاد شده برای میکای نسوز تا زمانی که دوباره ظاهر آن را تغییر ندهید قابل برگشت نیست.

انواع طلق نسوز؛ دو مدل کاربردی

  1. موسکویت: نام آن از شهر مسکو در روسیه الهام گرفته شده است. این نوع طلق بسیار شفاف است؛ و از گسترده ترین مواد معدنی متشکل از پتاسیم به حساب می آید؛
  2. فلوگوپی: این نوع طلق بر خلاف موسکوییت ظاهر کدری دارد و از مقاومت حرارتی بیشتری برخوردار است. اما موسکویت دارای استحکام مکانیکی بالاتری است.

کاربرد طلق نسوز ماکروویو

دستگاه های ماکروفر و ماکروویو هنگامی که بصورت مداوم و همیشگی استفاده شود. نیاز است تا هر دو سال یکبار طلق نسوزی که در کنار دیواره های داخلی دستگاه ماکروویو قرار دارد تعویض شود. چراکه این دستگاه ها هنگامی که از چربی اشباع شدند دیگر آن اشعه دستگاه که حرارت را ایجاد می کند نمی تواند کارایی لازم را داشته باشد.

چربی هایی که بر روی چشمی مکانی که اشعه را از ماکروفر پرتاب می کند، قرار بگیرند باعث ایجاد فشارهای زیاد بر روی ماکروویو و در نتیجه موجب سوختن دستگاه خواهد شد. بنابراین نیاز است تا ورق های نسوز جایگزین ورق جدیدتر شوند.

ویژگی طلق نسوز ماکروویو چیست؟

این طلق حرارت را از خود عبور نمی دهد. همین امر موجب شده ورقه های آن همیشه چرب بنماید. از انجایی که آب و روغن دافع یکدیگر بوده و هیچاه همدیگر را جذب نمی کنند. دز خصوص کاربرد طلق نسوو ماکروویو چربی این ورقه که به راحتی با دست نیز قابل تشخیص است. طلق نسوز را به عنصری ضد آب بدل کرده است. استحکام و بافت قوی طلق نسوز سبب شده ین طلق در مقابل حرارت، سدیم و اسید و روعن نیز مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

برای اینکه بدانید کاذبرد طلق نسووز ماکروویو چیست؟ با نگاهی به مزیت های مهم  این نوع طلق باید بگویم: عبور ندادن حرارت از خود، ضد آب بودن و نسوز بودن سبب شده طلق نسور در ماکرویو های خانگی به کار برود.

میزان مقاومت طلق نسوز؛ ماده ای مقاوم در برابر نوسانات دما

برای دانستن کاربرد طلق نسوز ماکروویو باید ویژگی های مقاومتی آن را نیز بدانید. این طلق توانایی تحمل فشاری به اندازه ۳۵۰ Psi و همچنین حرارت ۶۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد را دارد.  این نوع طلق  در برابر نوسانات مربوط به تغییر ناگهانی دما مقاومت بالایی دارد. و حتی در صورت قرار گرفتن در معرض انواع گازها و بخارها، خاصیت خود را از دست نمی دهد.  همین موارد موجب شده این محصول اغلب برای سشوارها ، دستگاه های فر کننده مو، آهن الکتریکی ، موتور ها ، فیلتر هتی نوری ، و به طور کلی برای ساخت تجهیزات الکترونیکی و صنایع غذایی به کار برود.

نگاهی اجمالی به طلق نسوز؛ اهمیت استفاده تالک نسوز در ماکروویو

مجموعه ویژگی هایی در کاربرد طلق نسوز ماکروویو سبب شده استفاده آن چشم گیر و جالب توجه باشد. برخی از این ویژگی ها به شرح ذیل است:

  • قیمت مناسب و پایین
  • قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا
  • ضد آب بودن
  • عدم عبور حرارت
  • مقومت بالا در برابر دما و تغییرات هوا
  • محافظت از امواج داخل ماکرویو
  • قابل برش بودن در ابعاد مختلف
  • عایق گرما و نور

نتیجه نهایی:

کاربرد طلق نسوز ماکروویو برای کم کردن فشار بر روی دستگاه به سبب تجمع چربی ها در اثر استفاده مداوم است. همین تعویض خرید طلق از سوختن دستگاه جلوگیری می کند. و باعث عمر مصرف بیشتر دستگاه می شود. طلق های ماکروویو ویژگی های مهمی چون عایق بودن در برابر حرارت و آب دارند که این ویژگی ها سبب جذابیت کاربرد این محصول شده است. شما می توانید انواع طلق را از فروشگاه  اینترنتی آریا پلکسی سفارش دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم