چگونه طلق پلاستیکی را تمیز کنیم؟


چگونه طلق پلاستیکی را تمیز کنیم؟ از جمله طلق های پلاستیکی میتوان به چراغ جلوی ماشین اشاره کرد. به مرور زمان، آلودگی های مختلف سبب کثیف و مات شدن این چراغ ها میشوند. کدر بودن طلق پلاستیکی در چراغ های ماشین ممکن است خطرآفرین باشد. علاوه بر آن عمر چراغ کاهش یافته و شفافیت خود را از دست میدهد.

اگر شما از جمله افرادی هستید که آنقدر به تمیزی اهمیت میدهند که دوست دارند همیشه وسایل شان از تمیزی برق بزند، با ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی آریا پلکسی همراه باشید.

تمیز کردن ورق پلکسی یا طلق پلاستیکی

استفاده از پاک کننده های شیشه ای تجاری و شیشه شورهای صنعتی، برای تمیز کردن طلق پلاستیکی همچون شیشه ها، کار نادرستی است. این تمیزکننده ها معمولا حاوی آمونیاک هستند که برای پلکسی ها یا همان طلق های پلاستیکی مضرند. در تهیه تمیزکننده برای ورق پلکسی دقت کنید تا محصولی انتخاب کنید که برای آن مضر نباشند و آن را نابود نکنند.

یک راه فوق العاده برای پاک سازی ورق های پلکسی استفاده از آب گرم و سرکه سفید است. به این صورت که داخل یک اسپری، آب گرم و سرکه سفید را مخلوط کرده سپس روی ورق اسپری میکنید. این روش علاوه بر تمیزی، درخشش خاصی به طلق پلاستیکی شما میبخشد.

بهتر است قبل از هر کار، با استفاده از یک حوله کاغذی یا اسفنج تمیز از پایین تا بالای ورق را با حرکات دایره ای تمیز کنید. این کار در مرحله اول، سبب تمیز شدن سطح آن باید از هرگونه لک یا رسوبات میشود. شما با این کار ساده، جلوی بوجود آمدن مشکلات زیادی را در طول فرآیند تمیزکردن میگیرید.

برای پاک سازی هرگونه گرد و غبار از روی طلق پلاستیکی از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید. هرگز از پارچه ی خشک یا دستانتان برای این کار، استفاده نکنید.

استفاده از هرگونه مواد پاک کننده که الکل یا آمونیاک یا هر ماده ساینده دیگری را دارد، ممنوع است. الکل باعث ایجاد ترک در سطح پلکسی میشود. آمونیاک نیز میتواند باعث ایجاد حالت مه آلود روی طلق پلاستیکی شما شود.

فراموش نکنید که برای تمیزکردن باید از پارچه جداگانه استفاده کنید.

با استفاده از تمیزکننده و اسفنج و حرکات دایره ای شکل میتوانید چندین بار سطح طلق پلاستیکی را تمیز کنید تا جلا داده شود.

در مرحله آخر باید ورق های پلکسی را خشک کنید. میتوانید برای انجام این کار از خشک کن های صنعتی یا کاغذ باطله استفاده کنید.

تمیز کردن طلق پلاستیکی چراغ ماشین

چراغ ماشین که از جنس طلق پلاستیکی است، از وسایلی است که با کثیفی به مرور زمان کدر و مات میشوند.

راحتترین و سریعترین راه برای تمیز کردن این چراغ ها، شستن آن با پارچه و آب است. این راه، یک روش ارزان است.

اگر طلق پلاستیکی چراغ های جلوی ماشین، تیره، زرد، ابری و یا دچار خراشیدگی شده باشد پروسه تمیزکردن آن کمی طولانی تر و کامل تر خواهد بود.

از صابون مخصوص کارواش و پولیش مخصوص پلاستیک نیز، میتوانید جهت تمیز کردن طلق پلاستیکی روی چراغ ها استفاده کنید.

مراحل شستشو:

  • یک سطل آب گرم آماده کنید. صابون مخصوص کارواش را که تهیه کردید، طبق دستور درج شده روی بسته بندی به آن اضافه کنید.
  • با استفاده از اسفنجی نرم و صابون، طلق را شستشو دهید. حال 5 دقیقه صبر کنید تا صابون روی طلق باقی بماند و تمام آلودگی ها را از بین ببرد.
  • در این مرحله آن را با آب تمیز بشویید و بعد با حوله سطح آن را خشک کنید.
  • برای بازگشت جلا و درخشندگی به طلق، مقدار کمی از ماده پولیش مخصوص را روی یک پارچه نرم بمالید و با حرکات دایره ای شکل، به رفع خش ها کمک کنید.
  • اگر نیاز است دوباره با آب تمیز بشویید و خشک کنید.

چگونه طلق پلاستیکی را تمیز کنیم؟

ممکن است شما هم از طلق های پلاستیکی برای بالکن، تراس منزلتان یا هر محیط دیگری استفاده کرده باشید و بعد از مدتی احساس کنید که ورق پلکسی شما شفافیت اولیه را ندارد. شما میتوانید به آسانی و با روش هایی ارزان طلق پلاستیکی را تمیز کنید. در این مقاله از سایت آریا پلکسی برای شما این روش ها را توضیح دادیم. امیدوارم برایتان سودمند باشد. همچنین سایت آریا پلکسی توانسته با فروش آنلاین طلق، نیاز مشتریان خود را برطرف کند و محصولات باکیفیتی را در اختیار آنها قرار دهد.

منبع : displays2go.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم