هرآنچه که در مورد ورق پلکسی شفاف باید بدانید!


ورق پلکسی شفاف یکی از بهترین و پر استفاده ترین انواع این محصول است که به وفور مورد استفاده در ساختمان ها و تزئینات و لوح سازی ها قرار می گیرد. شاید شما هم اگر به محیط اطراف خود نگاهی بیاندازید استفاده ها و کاربرد هایی که این ورق پلکسی شفاف دارد را متوجه شوید. در مقاله های قبلی ما در مورد انواع پلکسی ها برایتان گفتیم ، در این مقاله سایت آریاپلکسی می خواهد برای شما هرآنچه که در مورد ورق پلکسی شفاف و ترنسپرنت باید بدانید را بگوید، بنابر این حتما با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

ورق های پلکسی همانگونه که می دانید امروزه کاربرد های بسیاری در جایگزینی با شیشه های شفاف و انواع دیگر آن دارند. بسیاری از ورق های پلکسی شفاف می توانند حتی از شیشه نیز به مقداری شفاف تر باشند و زیبایی بیشتری از شیشه حتی داشته باشند، بنابر این دلایل است که به زودی خواهید دید که بسیاری از کاربرد های شیشه ها کم رنگ می شوند و مردم به استفاده کامل از پلکسی گلاس های شفاف روی می آورند همانگونه که در حال حاضر در پروژه های مدرن و جدید در کشور از آن استفاده های بسیاری صورت می گیرد.

استفاده به عنوان شیشه های حمام یا پارتیشن های داخلی منزل ، اداره و یا شرکت ها ، شیشه های آسانسور های بالابر مجتمع ها و آپارتمان ها ، کاربرد در تزئینات و وسایل خانگی و بسیاری از کاربرد های دیگر همگی از کاربرد های ورق پلکسی شفاف در روزمرگی های ما هستند.

ورق پلکسی شفاف و کاربرد ها

ورق پلکسی گلاس

ورق های پلکسی شفاف همانگونه که گفتیم کاربرد های بسیاری پیدا کرده اند. این ورق ها به دلیل اینکه از ماده ای به نام آکریلیک ساخته می شوند جذابیت بالایی دارند. این ماده ماده ای خاص و زیبا است که امروزه مورد استفاده های بسیاری قرار می گیرد. آشنایان فن از Acrylic به عنوان یک ماده پلاستیکی شفاف ،  با استحکام بالا ، سخت و عبور دهنده نور از خود می شناسند. ورق های آکریلیک به راحتی تولید می شوند و به خوبی با چسب ها و حلال ها به سطوح دیگر چسبانده می شوند و به راحتی می توان آنها را نیز شکل داد و فرم آنها را تغییر داد و برش داد و مورد استفاده قرار داد.

این متریال همچنین در مقایسه با بسیاری از پلاستیک های شفاف دارای خاصیت هوازدگی برتری هستند و به این راحتی ها در برابر آب و هوا تغییر رنگ نمی دهند.

در صورتی که شما دوستار محیط زیست هستید جالب است بدانید که این ورق های پلکسی شفاف به راحتی می توانند پس از استفاده، مجدد مورد بازیافت قرار بگیرند و در عین حال همان خواص عالی اولیه را داشته باشند. همچنین این نوع از ورق پلکسی شفاف دارای سایز بندی های مختلف و تولید کنندگان مختلفی است اما بصورت کلی چند استاندارد کلی برای ابعاد این ورق ها وجود دارد.

کاربرد های این نوع از پلکسی های شفاف و ترانسپرنت امروزه بسیار زیاد شده است. استفاده از پلکسی شفاف در اکثر نقاط خانه ها و ساختمان های تجاری و اداری امروزه صورت می گیرد. همچنین استفاده به عنوان متریال پارتیشن بندی پلکسی در خانه ها و شرکت ها ، استفاده به عنوان باکس شفاف گل رز به عنوان هدیه ای ارزنده به عزیزان خود ، استفاده در دیواره های نرده پله های برج ها و تراس های بزرگ مکان های گردشگری و خانه ها از دیگر استفاده های ورق پلکسی شفاف است.

تفاوت کاربرد ورق پلکسی شفاف ، مات و نیمه شفاف

ورق آکریلیک شفاف

جالب است بدانید که در ورق های پلکسی به جز پلکسی گلاس شفاف ما کاربرد های بسیاری نیز برای پلکسی مات و نیمه شفاف داریم. که در این بخش از مقاله در سایت آریاپلکسی بدان ها خواهیم پرداخت.

پلکسی مات

در پلکسی های مات به دلیل ساختار خاص و متفاوتی که نسبت به پلکسی های شفاف دارند ما شاهد کاربرد های دیگری نسبت به آنها هستیم. استفاده در دیواره حمام ها و مکان هایی که قصد محدود کردن دید آنها را داریم از استفاده های اصلی این پلکسی های مات هستند. استفاده در لوح های تقدیر و جوایز نیز از دیگر استفاده هایی است که از پلکسی مات می شود.

پلکسی نیمه شفاف

پلکسی های نیمه شفاف همانطور که از اسمشان کاملا مشخص است بصورت کاملا شفاف یا مات نیستند و کمی نور و تصویری محو از آن طرف خود به طرف دیگر منتقل می کنند و برای استفاده های خاصی در خانه ها یا تزئینات مجتمع و آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از افراد بجای خرید پلکسی مات از پلکسی نیمه شفاف برای پارتیشن بندی ادارات و شرکت ها ، دیواره حمام و این گونه فضا ها استفاده می کنند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم