ورق پلی کربنات سقف سوله

ورق پلی کربنات سقف سوله

پلی کربنات ماده ای دارای شفافیت و مقاوت بسیار بالا است که در بعضی از قسمت های ساختمان به عنوان جایگذین شیشه انتخاب بسیار خوبی شمرده می‌شود. مثلا به از ورق پلی کربنات سقف سوله برای ساخت سقف استفاده می‌شود. تنوع بالا در رنگ و مدل ساخت این ورق، اندازه های گوناگون و علاوه بر این امکان شفاف بودن و سایه پذیری این محصول همگی سبب شده اند که بیشترین استفاده را جهت ساخت هر نوع سازه موجود دارد. برای مثال خانه های ویلایی، سقف استخر، سقف حیاط خلوت، پل عابر پیاده، سوله دامداری و… غیره.

سقف ساخته شده از جنس پلی کربنات به دو حالا ثابت و متحرک قابل اجرا و نصب میباشد، به طور مثال در استخر نوع متحرکش بیشتر استفاده می‌شود. به صورت کلی سوله به سازه ای فلزی می‌گویند که دارای سقف شیب دار باشد، به این دلیل که وارد شدن نور طبیعی به فضای داخل یک ساختمان موضوع مهمی است و می تواند در صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین برق موثر باشد، ورق پلی کربنات سقف سوله یکی از گزینه‌های خیلی کاربردی و عالی به شمار می‌آید. تا پایان مقاله ما را از فروشگاه آریاپلکسی همراهی کنید.

انواع ورق پلی کربنات سقف سوله:

 • ورق پلی کربنات تخت یا همان ورق پلی کربنات مسطح

این نوع ورقه ظاهری مشابه به شیشه دارد و به این منظور که خاصیت محافظت در مقابل نور خورشید را در خود داشته‌ باشد از لایه ای ضد UV در ساخت آن استفاده می‌شود. علاوه بر آن، این ورق در ساختن سوله با نام ورق پلی کربنات سقف سوله و در ساختمان‌های پیش ساخته شده استفاده می‌شود و دلیل اینکار مزیت های بسیار زیاد آن است.

 • ورق پلی کربنات طرح سفال سقف سوله

نوع طرح سفال این ورق خیلی جدید و به روز است و دارای ویژگی های خاصی میباشد که باعث شده اند اکثر مهندسین به عنوان ورق پلی کربنات سقف سوله این نوع ورق را انتخاب کنند. در فرآیند تولید کردن این ورق، دو پلیمر پلی کربنات و اکریلیک که خیلی مقاوم و پایدار می‌باشند به کار برده می‌شوند. وجود این سبب مقاومت این ورقه ها در برابر خوردگی شیمیایی، تغییرات حرارتی تا ۱۱۰ درجه سانتیگراد و همچنین گرما و سرما می‌شود.

مزایای پوشش سقف سوله پلی کربنات

 1. سقف ساخته شده از این نوع ورق، عایق صدا میباشد.
 2. این ورقه ها قابل شستشو هستند و می‌توان گفت شست و شوی آنها بسیار راحت میباشد.
 3. این ورقه ها انعطاف پذیری بالایی دارند از این رو امکان استفاده در اماکن و و شرایط مختلف را دارند.
 4. این ورقه ها اشتعال ناپذیر هستند که همین مورد امنیت استفاده از آنها را افزایش می‌دهد.
 5. ورق پلی کربنات سقف سوله در برابر اشعه ماورا بنفش بسیار مقاوم است.
 6. وزن این ورقه ها پایین است و با استفاده از آنها، وزن بر روی سقف سنگینی نمی کند.
 7. این سقف ها از مقاومت بالایی در برابر طوفان، باران و تگرگ و فشار ها و شرایط مختلف جوی برخوردار هستند.
 8. ورق های پلی کربنات هزینه مناسب و مقرون به صرفه ای دارند و به جای استفاده از شیشه می‌توان آنها را به کار گرفت.
 9. این ورقه ها در برابر هرگونه ضربه بسیار مقاوم هستند، درواقع ورق های پلی کربنات چیزی حدود ۲۵۰ برابر مقاومت بیشتر از شیشه دارند.
 10. استفاده از این ورقه ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و برق خواهد شد. به این دلیل که در تابستان اجازه وارد شدت گرما به داخل سوله را نخواهد داد، و به همین ترتیب ورق پلی کربنات سقف سوله در زمستان نیز از وارد شدن سرما جلوگیری می کند و دمای داخل سوله را بالا نگه می دارد.

خرید ورق پلی کربنات سقف سوله

در این مطلب درباره ورق پلی کربنات، مزیت ها و کاربردهای آن صحبت کردیم. ورق پلی کربنات سقف سوله  به خاطر خواص فوق العاده ای که دارند، مثل مقاومت بالای در مقابل شکستگی و در مقابل عوامل جوی مانند طوفان و تگرگ، ایمن بودن از خطر آتش سوزی و راحت بودن استفاده و نصب در ساخت و ساز بسیار کاربردی اند. این صفحات را می توان به آسانی در محل مورد نظر خم کرد یا برش داد.

ورقهای پلی کربنات آریا پلکسی با کیفیت هرچه تمام تر آماده ی نصب در ساختمان ها و اماکن مدنظرتان هستند. کاربردهای این نوع ورق پلی کربنات سقف سوله بسیار زیاد است، از جمله‌ می‌توان آنها را بعنوان پوششهای سقف، بدنه گلخانه ها، پلهای عابرپیاده، سقف سوله ها، مکان های ورزشی، سقفهای شیب دار در منازل ویلایی و… استفاده کرد. مزایای این ورقه ها بسیار زیاد هستند. مثلا انعطاف پذیری، دارای استحکام ضربه ای زیاد، امکان حفاظت در برابر اشعه ماوراءبنفش، امکان نگهداری آسان، داشتن حمل و نقل و همچنین قابلیت نصب آسان، انتقال نور به خوبی،  داشتن صرفه از نظر اقتصادی، تاثیر زیاد بهینه سازی مصرف انرژی و..

منبع : alibaba.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم