طلق

در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع طلق آشنا کنیم و تمامی نکات‌ مهم را به شما بگوییم. هدف از نوشتن این مقاله این بوده که شما با ویژگی و مزایای آن ها بیشتر آشنا شوید و بدانید که این محصول خوب را از کجا تهیه کنید؛ بنابراین آریاپلکسی را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

طلق چیست؟ | (بهترین جایگزین برای شیشه)

طلق چیست؟

امروزه در اطراف ما لوازم بسیاری وجود دارد که دارای جنسی به نام طلق هستند آن ها از مواد متفاوتی ساخته می‌شوند و دیگر نمی شود که آنها را نشناسیم؛ قطعا همه‌ی شما از آن ها استفاده‌ کرده‌اید و قصد دارید که آن ها را خریداری کنید. ویژگی های بسیاری که این محصول دارد باعث شده که امروزه، در مکان ها و صنعت های بسیاری از آن استفاده کنند. از طلق های پلکسی گلاس و شیشه ای در صنعت ساختمان عمدتا برای مکان هایی استفاده میشود که نیاز به پوشش دادن سطحی یا جسمی و فضایی وجود داشته باشد. در بسیاری از خانه ها و مناطق مسکونی از مدل های مختلف آن به جهت پوشش سقف تراس ها و پاسیون خانگی ، سقف کاذب پارکینگ برای جلوگیری از برخورد مستقیم نور خورشید به ماشین و وسایل نقلیه و راهرو ها و تالارها استفاده میشود.

استفاده از انواع طلق ها امروزه به قدری زیاد شده است که در برخی موارد، از طلق های رنگی به جای شیشه های رنگی ، طلق های شفاف شیشه ای به جای شیشه ها و پارتیشن های داخلی خانه ها و فضاهای اداری و سقف های کاذب استفاده می گردد.

ویژگی های طلق عبارتند از:

 • قیمت مناسب
 • وزن بسیار کم و سبکی
 • امنیت بالاتر نسبت به شیشه
 • شفافیت بالا و عبور نور در صورت نیاز
 • مقاومت آنها در برابر نور خورشید و ضربه
 • خطرات نصب کمتر در هنگام جابجایی و نصب
 • ثبات رنگ  و از بین نرفتن آن ها می تواند یکی از بهترین ویژگی های طلق ها باشد.

این محصول به طور کل بین مردم بسیار طرفدار پیدا کردند و همین وزن کم آنها باعث شده است که نسبت به شیشه ها برتر باشند همچنین شکنندگی آنها نیز بسیار کمتر از شیشه ها بود و همین مقاومت خوب آن ها باعث شده است که این محصول در رده‌ی اول محصولات پلاستیکی قرار بگیرد.

این ورق های پلاستیکی از رنگ‌بندی های بسیاری برخوردار هستند البته رنگ های شفاف و شیشه‌ای آنها نیز وجود دارد که شما می توانید با توجه به نیازتان از سایت ما هر رنگی که دوست دارید باابعاد و ضخامت مورد نظرتان از آریا پلکسی سفارش دهید تا که ما آن ها را در کوتاه ترین زمان به دست‌تان برسانیم. در آریاپلکسی مشتری حرف اول را می زند بنابراین ما تمام تلاش خود را بر این خواهیم داشت که جلب نظر شما و حفظ اعتماد ارزشمندتان را داشته باشیم.

انواع طلق ها:

انواع طلق چیست

طلق ها نیز مانند بسیاری از محصول ها دیگر به چند نوع تقسیم می‌شوند که ما طلق پلاستیکیِ شفاف داریم و نوع دیگر آن طلق های مات رنگی است که هر دو نوع در مکان های متفاوتی استفاده می‌شوند و کاربرد های به خصوص خود را دارند و حتی می توان آن ها را به عنوان جایگزین مناسبی در برابر شیشه ها نام برد.

انواع طلق را با نام های مستعارشان بخواهیم در ادامه مطلب برایتان به دو دسته تقسیم کنیم باید به طلق های شیشه ای و ضد آفتابی اشاره‌ی روشنی کنیم.

برعکسِ نوع طلق ها، این محصول انواع و مدل های بسیاری دارد که هر کدام برای کاری مناسب است. این می‌تواند که مزیت خوبی برای طلق ها محسوب شود. شاید برای شما نیز جالب باشد که می‌توانید این محصول را در چه مکان هایی استفاده کنید خب ما شما را آگاه می‌سازیم.

معمولا طلق ها را در جاگذاری سقف های کاذب داخل خانه و یا نماهای بیرون و برای سقف های نورگیر وُ فانتزی پاسیو استفاده می‌‌کنند.

به مختصر در این بخش به معرفی تعدادی از انواع طلق های موجود در بازار برای شما پرداخته ایم:

طلق شفاف شیشه

این نوع از طلق ها به دلیل شفاف بودنشان به شیشه ها بسیار شبیه است و در واقع افراد متوجه نخواهند شد که در مکانی شیشه نصب شده است یا طلق و همین مزیت خوبی است که می توانیم آن را نام ببریم. قیمت طلق شفاف از شیشه ها بسیار کم‌تر است و شما بدین‌گونه در خرید طلق شفاف سود می‌کنید.

طلق دوغی

اگر شما در این فکر هستید که طلقی خریداری کنید که دید مستقیمی به یک مکان را نداشته باشید و از بین ببرید طلق ها دوغی می تواند که گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد و این نوع طلق ها را طلق های اوپال نیز می‌نامند که طرفدار زیادی نیز در بین مردم دارد.

بهتر است که به این نکته نیز اشاره کنیم که طلق های دوغی یکی از پر مصرف ترین و پر کاربردترین طلق ها برای استفاده در سقف های کاذب است.

اگر شما نیز این محصول را می خواهید بر روی این لینک کلید کنید تا به صفحه‌ی فروش این محصول شما را ببریم.

 طلق ضدآفتاب

نوع دیگری از طلق ها نیز وجود دارند که بیشتر مناسب برای فضاهای بیرونی خانه هستند و آن هم به دلیل آن است که آن‌ها خاصیت آن را دارند که در معرض نور آفتاب قرار بگیرند؛ بنابراین شما هم اگر به دنبال چنین محصولی بودید که بتوانید در فضای باز و نماهای گلخانه هایتان از آن استفاده کنید این همان چیزیست که شما دنبالش بودید.

 تفاوت بین طلق تک جداره و دوجداره

طلق پلاستیکی

خب ما طلق های تک جداره و دو جداره موجود داریم که در برخی مکان هایی که شما قرار است از طلق های رنگی به جای شیشه‌ای و آیینه ای استفاده کنید، اگر که ظاهر کار برایتان اهمیت ندارد می‌توانید برای کاهش شکسته شدن و ضربه دیدگی از طلق های رنگی دو جداره استفاده کنید و برعکس آن اگر برای حفظ ظاهر و زیبایی می خواهید از طلق ها استفاده کنید طلق های یک جداره مناسب تر خواهد بود. ویژگی دیگر طلق های دوجداره نسبت به طلق تک جداره ، هدر رفت کمتر انرژی در دوطرف این طلق هاست. این تفاوت در صورتی که شما برای فضاهایی خاص که تبادل دمایی دارند نیاز به طلق دارید می تواند بسیار اهمیت داشته باشد.

چرا باید از طلق به جای شیشه استفاده کنیم؟

امروزه با پیشرفتی که ما در تکنولوژی کردیم باید که در عرصه‌ی شیشه ها شاهد محصولاتی نوین باشیم که بیایند و جای شیشه ها را بگیرند؛ محصولی که امروزه مردم آن را پسند کردن و به جای شیشه از آن استفاده می کنند، طلق ها هستنند و به علت کدری و شفافیت کم آن ها مردم راضی نبودند که از این محصول استفاده کنند اما امروزه با تغیراتی که طلق ها کردند هر فردی دوست دارد که از این محصول استفاده کند.

در حال حاضر امروزه پیشرفت صنعت شیشه به قدری است که قادر نخواهید بود از فاصله 2 متری یا حتی بیشتر  فرق شیشه و طلق رنگی را تشخیص دهید و اگر صادق باشیم این یکی از بهترین تغیراتی بوده که طی این سال ها رخ داده و ما شاهد آن بودیم. طلق های شیشه ای شکستگی زیادی دارند و چه در زمان استفاده ، چه در زمان حمل و نصب آنها افراد اطراف و مرتبط با ان همیشه در معرض خطر ناگهانی و غیرمنتظره ای باید باشند. اما در طلق های شیشه ای که به مانند شیشه نور را بیش از 90 درصد از خود عبور می دهند شکستگی نا امن بسیار کم میباشد. به صورتی که در صورتی که طلق ها بشکنند دارای لبه های بسیار تیز و برنده ای مانند شیشه دیگر نیستند. همچنین به این راحتی نیز شکسته نمی شوند و مقاومت بالایی در برابر شکستگی دارند. از ویژگی مهم دیگه ای که باعث میشه ما از طلق های با کیفیت به جای شیشه استفاده کنیم قیمت بسیار مناسب آنها به همراه جابجایی سریع و بدون خطر آنهاست.

قیمت طلق های با کیفیت خوب

قیمت طلق پلاستیکی ارزان

همه‌ی ما می دانیم که شرط اول هر خرید دانستن قیمت آن است حتی خود من نیز این‌گونه هستم که تا اگر قیمت وسیله‌ای را ندانم شاید ترغیب نشوم که آن را خریداری کنم. به همین دلیل اگر شما هم در این مقاله به جست وُ جوی قیمت بورس طلق ها هستید و یا می خواهید قیمت آن ها را به صورت تک عمده ‌ای بدانید بهتر است که به سایت ما رجوع برده و از آنجا قیمت ها را مشاهده نمایید.

البته شما با تماس گرفتن با همکاران ما سریع تر به نرخ های قیمت طلق ها دست‌می یابید و این گونه تمام ابهام های ذهنتان در زمینه‌ی قیمت طلق ها برطرف خواهد شد؛ مجموعه‌ی آریا پلکسی بهترین قیمت ها را برای شما در نظر می‌گیرد که شما می توانید در خرید محصول خود بسیار سود کنید.

پلکسی گلاس

پلکسی گلاس شما را به یاد چه می‌اندازد؟ طلق ها، درست است پلکسی گلاس ها همان طلق های شیشه ای هستند که یک نوع دیگر این محصول به شمار‌می آیند و شاید شما کمتر این چنین اسم آن ها را شنیده باشید، اما این محصول ها اسم های بسیاری دارند که در بازار به صورت های گوناگون شناخته ‌می شوند. این را از یاد نندازیم که طلق ها هستند که امروزه یکی از پر فروش ترین محصولات شرکت آریا پلکسی است و بیشتر افراد برای جایگزین کردن آن ها با شیشه ها، آن ها را از  ما خریداری می کنند.

این طلق ها هم مانند شیشه ها از طرح ها گوناگونی مانند شفاف، مات، طرح دار و …برخوردار هستند که با توجه به مکان ها و استفاده وُ کاربر این محصولات تشخیص داده می‌شود که هرکدام از این طلق ها برای کدامین کار مناسب است.

شما حتی می توانید که با همکاران ما تماس حاصل فرمایید و از ما راهنمایی های لازم را جهت خرید این محصول ها بگیرید.

پلکسی گلاس اکرلیک

قیمت طلق شیشه ای

این نوع طلق ها از کیفت بسیار خوبی برخورد دار هستند که آن هم به دلیل آن بوده که این طلق ها محصولات وارداتی کشور تایوان می باشند و مزیت های زیادی را نسبت به طلق های ایرانی همراه خود دارند و شفافیت آن ها نیز بیشتر است؛ به همین دلیل جای تعجبی نیز نخواهد داشت که هزینه و قیمت آن از طلق های دیگر بیشتر باشد.

برای ساخت ماکت ها و تمیز در آمدن طلق ها پیشنهاد می شود که از نوع اکرلیک آن ها استفاده کنید؛ این گونه در برش با دستگاه های مخصوص و یا چسباندن قطعات به آن ها ماکت خراب نخواهد شد و کار تمیز و مناسب به دست می‌اید.

پلکسی ایرانی

طلق های ایرانی از پلاستیک خالص ساخته شده‌اند که در بازار بسیار یافت می‌شوند شرکت AryaPlexy نیز این محصولات را به فروش می‌رساند و اگر شما علاقه به خرید کردن محصولات وطنی دارید می توانید که این نوع پلکسی را برای کاری که مورد نیازتان است خریداری کنید.

از کجا طلق بخریم؟

طلق شفاف

خوب حال که شما انواع طلق و مزیت های آن ها مطلع شدید باید بدانید که از کجا انواع طلق خوب را خریداری کنید. فکر می کنم خودتان خوب بدانید که دیگر مانند قبل نمی توان به هر سایت یا هر فردی اعتماد کرد و این هم به دلیل آن است که امروزه بسیار کلاهبرداری می‌شود و پول های زیادی دزیده خواهد شد و ما هر روز افرادی را می بینیم که با این مشکل مواجه هستند.

بنابراین به دلیل آن که آریا پلکسی چندنین سالِ که در این زمینه فعالیت می‌کند و مشتریان به خصوص خود را دارد می تواند به شما ضمانت کند که بهترین محصولات را از ما خریداری کنید.

طلق متری از کجا بخرم؟

در هنگام خرید طلق های متری فاکتورهای زیر باید در نظر گرفته شود :

 • یکسان بودن ضخامت در تمام جاهای طلق
 • عبور درست نور از طلق
 • انعطاف پذیر بودن پلکسی گلاس
 • تمیز بودن سطح ورق
 • خرید از مرکز معتبر

در نظر داشتن تمامی این نکات باعث میشود تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین خرید را داشته باشید. البته برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ” طلق متری از کجا بخرم؟ ” را مطالعه کنید.

مزایای استفاده از طلق پلاستیکی بجای شیشه

شیشه پلاستیکی

هنگامی که موضوع ایمن سازی ساختمان ها مطرح میشود. هزینه های مالی یکی از مهم ترین تصمیم گیری هاست. این موضوع از دو جنبه مورد بررسی قرار می گیرد. ابتدا اینکه ایمن سازی میشود و دوم هزینه نگهداری و جایگزینی متریال آسیب دیده. بهترین متریال آن هایی است که هم قیمت مناسبی دارد و هم اینکه در مقایسه با مواد دیگر هزینه نگهداری و جایگزینی آنها در دراز مدت کمتر از متریال دیگر است.

امروزه با توجه به هزینه های زیادی که برای تامین و نگهداری ساختمان ها در نظر گرفته میشود، بهتر است که از یک محصول ارزان تر با استحکام بیشتر و طول عمر بالا تر استفاده شود. انواع ورق های طلق و پلکسی گلاس یکی از بهترین ملزوماتی هستند که در بیشتر پروژه های ساختمانی استفاده میشوند. این ورق ها دوام زیادی دارند و هزینه اجرای آنها کمتر میشود. ایمنی بیشتر، نصب و اجرای راحت تر، رنگ بندی و تنوع طرح، صرفه اقتصادی و البته حمل و نقل راحت آن باعث شده است تا استفاده از طلق به جای شیشه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید انواع طلق پلاستیکی

فروشگاه اینترنتی آریا پلکسی مرکز خرید طلق پلاستیکی ارزان است و شما می توانید برای اطلاع از قیمت طلق شیشه ای، پلاستیکی شفاف و… با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

منبع : ویکی پدیا

قیمت چسب پلکسی یا چسب کلروفرم

چسب پلکسی همانطور که از نام آن پیداست، برای چسبانیدن دو …

انواع مولتی استایل

زمانی که درباره انواع مولتی استایل حرف می‌زنیم، اکثرا از محصولات …

ورق پلی کربنات شفاف و مات

ورق پلی کربنات چیست؟ ورق پلی کربنات (Polycarbonate)، یکی از فرآورده …

ورق پلی کربنات سقف سوله

پلی کربنات ماده ای دارای شفافیت و مقاوت بسیار بالا است …

خدمات برش لیزر فلزات

در سری مقالات خدمات برش لیزر فلزات با ما همراه باشید …

خدمات برش لیزر پروفیل

در ابتدای مقاله خدمات برش لیزر پروفیل این نکته قابل ذکر …

انواع دستگاه برش لیزر

انواع دستگاه برش لیزر: دستگاه برش لیزری، دستگاهی است که از …

پلکسی گلاس شفاف

در کل می‌توان گفت که ورق پلکسی گلاس شفاف حدود پنج …

هیچ محصولی یافت نشد.

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
مکالمه مستقیم با ما
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم.