شفافیت ورق پلکسی گلاس

شفافیت ورق پلکسی گلاس

یکی از اصلی ترین و مهمترین مزیت ها و خاصیت های ورقه‌های پلکسی گلاس، شفافیت ورق پلکسی گلاس است. این موضوع باعث شده که شما هر طرف را که نگاه کنید اثری از این ورقها ببینید. در مقالات قبلی سایت آریا پلکسی ما به توضیح کامل اینکه ورق پلکسی گلاس چیست و چه کاربردهایی دارد پرداخته‌ایم.

کاربرد این ورقه ها ها صورت گسترده در ساخت انواع

  • پنجره
  • میز
  • لوازم هنری
  • تابلو
  • پارتیشن‌
  • حتی لوح‌های تقدیر
  • و غیره….

دیده می‌شود.

تنوع بالا در رنگ و ضخامت این ورقه ها یکی دیگر از دلایل پرکاربرد بودن آنهاست. ورق پلکسی گلاس شفاف را می‌توان یکی از محبوب ترین ورقه‌های موجود در بازار دانست.

ورق پلکسی گلاس

در کل می‌توان گفت که پلکسی گلاس شفاف حدود پنج درصد از شیشه معمولی شفاف تر است و همین ویژگی باعث شده که در خیلی از مواقع تبدیل به جایگذین جذاب، کاربردی و خوبی برای شیشه شود.

همچنین این ورقها در مقابل نور خورشید دارای مقاومت هستند و به آسانی دچار تغییر رنگ نمی‌شوند. علاوه بر این، ورق پلکسی گلاس دارای خواص شکل پذیری، قابلیت برس خوردن و لیزر کاری شدن است که همگی این خصوصیات دست به دست هم داده‌اند تا این ورقه ها را به پرکاربرد ترینها تبدیل نمایند.

نور از ورقه های پلکسی گلاس عبور می‌کند، به همین خاطر می‌توان آنها را جایگزین خوبی برای شیشه دانست. وجود ضخامت های متنوع نیز سبب شده است که بنا بر نیاز مصرف کننده، این امکان وجود داشته باشد که برای فراهم آوردن امنیت بالاتر، ورقه ای با ضخامت‌ ضخامت‌ بیشتر تولید و استفاده شود.

و اما شفافیت ورق پلکسی گلاس به چه صورت است؟ این ورقه ها از لحاظ شفافیت چند نوع دارند؟ در ادامه این مطلب از سایت آریا پلکسی به این موارد اشاره خواهیم کرد.

شفافیت ورق پلکسی گلاس

آکریلیک ماده ای است که ورق پلکسی گلاس هر ام ساخته می‌شود و ماده‌ای دارای جذابیت ظاهری و زیبا میباشد. آکریلیک‌ به ورق‌هایی دارای شفافیت و با زیبا هستند. عبور نور با جلوه زیبایی از این ورقه ها اتفاق میفتد و با کم و زیاد کردن ضخامتشان می‌شود با نور بازی کرد.

جذابیت بالا از نظر زیبایی و علاوه بر این، خاصیت های کارآمد و منحصر به فرد این ورقه ها آنها را در مصارف مختلف پر استفاده کرده‌است. مقاوم بودن در مقابل اشعه ماورا بنفش، قابل دسترس بودن، استحکام داشتن و طول عمر زیاد از مزایایی است که می‌توان برای این ورقه ها ذکر کرد.

ورق‌های پلکسی شفاف

ورقهای پلکسی گلاس شفاف دارای رنگ‌بندی متنوعی هستند و شما میتوانید آنها را در رنگ دلخواهتان سفارش دهید. همچنین این ورقها نور خورشید را به طور کامل از خود عبور می‌دهند که این یکی از نتایج شفافیت ورق پلکسی گلاس به حساب می‌آید. به طور کلی ورق پلکسی گلاس را می‌توان مثل شیشه دانست، به همین دلیل است که در خیلی از موارد از این ورقه ها به عنوان یک جایگزین کاربردی و مناسب برای  شیشه استفاده می‌شود.

ورق‌های پلکسی مات

در طرف دیگر شفافیت ورق پلکسی گلاس، ورق پلکسی گلاس مات قرار دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، تمامی ورق‌های پلکسی شفاف نمی‌باشند. بلکه بعضی از آنها به صورت مات  و بعضی دیگر از آنها نیز به صورت آینه‌ای تولید و عرضه می‌شوند.

پلکسی گلاس های مات یک انتخاب درست در جهت استفاده در پنجره‌ها نمی‌باشند، بلکه اکثرا آنها را در ساخت لوح‌های تقدیر، کارهای دستی و همچنین تابلوهای هنری به کار می‌گیرند.

این ورقه ها توانایی عبور نور از خود را ندارند و برعکس ورقهای پلکسی گلاس شفاف، نور ازشان عبور نمی‌کند. این ورقه ها به خاطر مات بودن می‌توانند در دیواره کابین حمام و یا هر فضایی که نیاز به کم کردن نور و یا دید دارد استفاده شوند. ورق پلکسی گلاس که کاملا مات باشد هیچ نوری را از خود عبور نمی‌دهد.

سخن نهایی

ما در این مطلب از سایت آریا پلکسی درباره شفافیت ورق پلکسی گلاس صحبت کردیم. همچنین خصوصیات و کاربرهای این ورقه ها را بیام کردیم و مقایسه ای میان آن و ورق پلکسی گلاس مات انجام دادیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که هرکدام از این ورقه ها برای چه کاربردی مفید تر هستند و در کجا می‌توانند استفاده شوند.

لازم به ذکر است که ما در مطالب دیگر این سایت درباره مسائلی مانند قیمت ورق پلکسی آینه ای، قاب پلکسی گلاس شفاف، مرکز فروش باکس پلکسی گلاس در تهران، کاربرد پلکسی گلاس، تولید کننده پلکسی گلاس در ایران، ورق پلکسی سایز بزرگ، قیمت ورق پلکسی، ورق اکریلیک، ورق اکریلیک ایرانی، پلکسی گلاس را از کجا تهیه کنیم، خرید پلکسی ایرانی، پلکسی طلایی مات، پلکسی مشکی مات، تولید کننده ورق پلکسی و موارد مشابه اینها مطالبی ارائه کرده‌ایم که ممکن است برای شما مفید باشند.

منبع : delviesplastics.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم