انواع پلی کربنات

انواع پلی کربنات ها بخشی از پلیمرهای ترموپلاستیک هستند. این ماده استفاده‌های فروانی در صنعت شیمیایی، قالب‌ سازی و موارد مورد نیاز تغییرات حرارتی دارد. همچنین می‌توان آن را جایگزین شیشه در ساختمان‌ سازی دانست.در سایت آریا پلکسی با آنواع ان آشنا می شوید.

کاربردهای متنوع ورق‌های پلی کربنات

از ورقه‌های پلی کربنات می‌توان در پوشش استخر و گلخانه، ساختمان‌سازی، صنعت حمل و نقل، شیشه ایمنی، پوشش سقف مراکز خرید و بازارها، پوشش نورگیر انبارها، استادیوم‌های فضای باز و بسته، نورگیر سالن اجتماعات، صنایع خودروسازی، صنعت تولید هولوگرام، صنایع بهداشتی، صنایع پزشکی، انتقال خون،  اندوسکوپی، ساخت بطری‌های مواد غذایی و همچنین بطری های دارویی، صنایع الکتریکی، صنایع الکترونیکی مثل سی‌دی، تولید کلاه ایمنی، ماسک گاز، صنایع نظامی مثل شیشه‌های مقاوم، هواپیماهای شکاری، پارتیشن، گنبدهای تزئینی، پنجره سقفی و اتاقک‌سازی استفاده کرد.

مزیت استفاده از ورق‌های پلی کربنات

این ورق ها وزن بسیار پایینی دارند که باعث می‌شود در برابر اتفاقاتی مثل زلزله مقاوم باشند و هزینه حمل و نقل آنها پایین بیاید. این ورقه ها مقاومت بالایی در مقایسه با پلاستیک دارند. همچنین در برابر اسید، روغن‌، الکل‌ و محلول های مخرب دیگر با دوام هستند. این ورقه ها در برابر پاک کننده ها و چسب ها نیز مقاوم اند.

همچنین مقاومت در برابر ضربه و خراش، مقاومت کششی بالا و انعطاف‌پذیری بالایی دارند.

ورق های پلی کربنات عایق حرارتی عالی ای هستند. این ورقه ها شعله ور نمی‌شوند و در دمای های بسیار بالا درصورت شعله‌ور شدن خودبخود خاموش می‌گردند. در برابر اشعه های مخرب خورشید نیز مقاومند و این باعث شده در عینک ها بسیار استفاده شوند.

معایب پلی کربنات

پلی کربنات در ماه های گرم سال گرمایش بالایی دارد و هنگام آتش سوزی بسیار دودزا هستند. همچنین سطح این ورقه ها خش پذیر است و در مقایسه با شیشه از شفافیت کمتری برخوردار میباشد.

می‌توان از قیمت بالای پلی کربنات ها به عنوان یکی از معایب دیگر آنها نام برد.

استفاده از انواع ورقه‌ای پلی کربنات

در انتخاب مصالح و ابزار ساختمانی مسائل زیادی مثل شرایط جوی تاثیر گذار است. بنابر این نیاز به مصالحی وجود دارد که در شرایط مختلف استفاده شوند. این ورقه ها خواص متعددی مثل ضد ضربه بودن، مقاومت بالا در برابر حرارت، رنگبندی، انعطاف و شکل پذیری دارند که باعث می‌شود بسیار پرکاربرد باشند.

انواع پلی کربنات

ورق پلی کربنات تخت یا فلت

ورق‌های پلی کربنات تخت را در نورگیر سقفها، راه‌روها، برج‌ها، عابر بانک‌ها و گلخانه‌ها استفاده می‌کنند. به علاوه این ورق‌ها را می‌توان جایگزین درب کابین آسانسور و شیشه‌های قطار و هواپیما دانست. ورق‌ها تخت پلی کربنات را در چراغ خودرو، کلاه ایمنی، در ورودی‌های مترو می‌بینیم. مزیت این ورقه ها این است که امکان فرزکاری، سوراخ شدن، جوشکاری دادن و فرم داده شدن برای آنها وجود دارد.

پلی کربنات های دو یا چند جداره

ورق‌ های پلی کربنات دو یا چند جداره استحکام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و آب، حرارت و آتش دارند. شفاف هستند و انعطاف‌ پذیری بالای آنها کاربرد آنها را بیشتر کرده است. همچنین بخاطر اینکه عایق های خوبی هستند در خانه ها و گلخانه ها نیز از آنها استفاده می‌شود.

ابعاد پلی کربنات

ورقه های متنوع پلی کربنات

ورق پلی کربنات موج دار

ورق های موج دار مطابق با استانداردهای ورق های گالوانیزه تولید و عرضه ميشوند. به همین دلیل اولین و بهترین انتخاب برای نورگیر، سقف فروشگاه، کارخانه ها، انبار و پارکینگ عمومی و ورزشگاه ها هستند. به همین دلیل با استفاده از این ورقه ها بهره وری از نور خورشید بهتر صورت می‌گیرد و در هزینه ها صرفه جویی میشود. همچنین تنوع رنگی بالایی دارند و از لحاظ زیبایی نیز انتخاب بهتری هستند.

ورق پلی کربنات طرح سفال

این محصول بسیار مدرن و امروزی است و بعد از تحقیق ها پزوهش های بسیاری تولید شده است. از این ورقه ها در سازه های اصیل اروپایی و طرح های سنتی استفاده می‌شود. دو پپلیمر محکم و مقاوم پلی کربنات و اکریلیک این نوع ورقه را تشکیل می‌دهد که آنرا بسیار پایدار کرده اند. به طوری که تا 110 درجه حرارت را بدون خرابی و زیان تحمل می‌کنند.

قیمت ورق پلی کربنات به چه عواملی وابسته است

قیمت ورق های پلی کربنات به مسائل متعددی وابسته است و مشخصات زیادی وجود دارند که می‌توانند بر قیمت این ورقه ها تاثیر بگذارند. از اصلی ترین آنها می‌شود به مقدار ضخامت ورقه ها، طول و اندازه‌ی آنها، عرض ورقه، مقدار شفافیت یا کدری آنها، رنگ آنها، نوع ورق پلی کربنات و غیره اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت آریا پلکسی مراجعه کنید.

برگرفته از سایت:acplasticsinc.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم