همه چیز درباره پلی کربنات

همه چیز درباره ورق پلی کربنات

همه چیز درباره ورق پلی کربنات


ورق پلی کربنات به طور کل در زمینه های مختلفی در زندگی ما انسان ها کاربرد دارد که در واقع این نوع پلاستیک بیشتر در صنایع شیمیایی و حرارتی مورد استقبال قرار گرفته و شناخته شده است. ما در این مقاله می خواهیم که تمام اطلاعاتی که باید شما راجع به این نوع پلی کربنات بدانید را بازگو کنیم و امید داریم که ما را تا پایان این مقاله کاربردی همراهی نمایید. برای اطلاعات و نوشتن این مقاله زمان زیادی صرف شد؛ پس ما را با ما همراهی کردنتان خوشحال کنید.

مشخصات ظاهری و جنس مواد

پلی کربنات را بخواهیم برایتان اگر به صورت کامل توضیح دهیم اول از هرچیزی باید بگوییم که جزء سخت ترین ماده های شفاف محسوب می شود که یک گزینه ی عالی و مناسب برای جایگزین کردنِ شیشه می باشد. سال های زیادی است که پلی کربنات ساخته شده و از آن در حال استفاده هستند به طور انبوه برای اولین بار در بازار تولید شد و مردم از آن استقبال کردند.

جالب این جاست که این محصول تنوع ساختاری و ظاهری زیادی دارد و می توانید که برای  ساخت هر وسیله ای از آن استفاده کنید. تنوع رنگ پلی کربنات ها، بسیار زیاد است و قابلیت این را دارند که از خود سایه ساطح کنند و همچنین عبور نور از آن ها به میزان 35 تا ۸۰ درصد می رسد که از نظر طراحی می تواند برای فضای داخلی بیشتر مورد استفاده باشد.

پلی کربنات ها ظاهری شبیه به شیشه دارند که بدین گونه می توان از آنها در بسیاری از جاها استفاده کرد که بدلیل ورقه ورقه بودن و نازک بودن بیش از حد این محصول باید از آن بسیار مراقبت کرد.  حتما توجه داشته باشید که پلی کربنات را معرض نور خورشید قرار ندهید و سعی کنید که آن ها را از نور خورشید دور نگه دارید؛ شما می توانید که پلی کربنات  همراه با یک لایه محافظتی برای نور خورشید ایجاد کنید تا بتوانید از آن در مکان هایی که نور خورشید وجود دارد استفاده کنید.

این ورق فقط از دوقسمت می توانند که خم بشنوند و یا عواملی روی آن ها تغیر بگذارند. این محصول سبک است که یکی از مزیت های خوب به شمار می آید.

مقاومت پلی کربنات

ورق پلی کربنات جوری است که به هیچ عنوان با عوامل طبیعی مانند زلزله، طوفان، سیل، تگرگ و … خراب نمی شود و به آن آسیبی نمی رسد که اگر شیشه بود قطعا بسیار سریع تر از ورق پلی کربنات می شکست و خرد می شد. این که ورق پلی کربنات مقاومت زیادی دارد می تواند که ما را بیشتر ترغیب کند که این محصول را خریداری کنیم.

شاید شما هم دوست دارید که همین الان ورق های پلی کربنات را برای خود تهیه کنید و آن را بخرید اما نمی دانید که از کجا و چگونه با کیفیت ترین ورق های پلی کربنات را خریداری کنید

پیشنهاد ما این بوده که از مجموعه‌ی آریا پلکسی محصولات خودتان را با تنوع ظاهری و رنگی بسیار خریداری کنید؛ تنها کافی است که وارد سایت ما شوید و محصولات ما را ببینید، اگر که خوشتان آمد آن را سفارش دهید تا ما ان ها را درب منزل برایتان بیاوریم. ورق پلی کربنات  با مقاوم پذیری و ضد ضربه پذیری بودن می تواند که در لیست برترین مصالح ساختمانی قرار بگیرد که امروزه افراد زیادی از آن برای مصالح های ساختمانی خود استفاده می کنند و از آن به طور کامل راضی هستند.

وزن کم ورق پلی کربنات برای حمل و نقل نیز بسیار مناسبت است که این ویژگی ها باعث شده است این محصول جایگاه ویژه ای در زندگی ما داشته باشد. برای بسیاری از افراد این مهم است که سر و صدا و مزاحمت صوتی برایشان ایجاد نشود و فضایی آرام و ساکت داشته باشند، پس باید به شما بگوییم که انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود که شما از ورق های پلی کربنات استفاده کنید.

 یک ویژگی عالی

می دانید که امروزه در هر چیزی که فکرش را بکنید اشعه های ماوراء بنفش وجود دارد که این اشعه ها سرطان زا هستند و علاوه بر آن تاثیرات بسیار بدی روی ما و روی زندگی ما خواهند گذاشت. معمولا اشعه های فرا بنفش رنگ اجسام را از بین می برند و همچنین برای جانوران نیز خطر دارند که همین ثابت می کند که برای ما بسیار خطر دارد و شما با استفاده از پلی کربنات  که دارای لایه های ضخیم و پوششی هستند می توانند که برای ما فضایی امن و مطلوب بسازند.

قیمت پلی کربنات

از جمله مزیتهای دیگر پلی کربنات این بوده که قیمت آن در این وضعیت اقتصادی برای شما بسیار مناسب بوده و می توانید که آن را از سایت آریا پلکسی با بهترین قیمت و بهترین کیفیت خریداری کنید.

 معمولا افراد پوشش پلی کربنات را در قسمت های جلو، عقب  و مکان های کناری گلخانه استفاده می کنند که این گونه برایشان به صرفه تر است زیرا که قیمت پلی کربنات از شیشه کمتر بوده و می توان که در این مورد سود کرد. ورقهای پلی کربنات بهترین جایگزین برای شیشه بوده و این گونه باعث می شود که ما هم در انرژی و هم از نظر مالی و خرج هزینه جلو تر بیوفتیم.

معایب پلی کربنات

ورق پلی کربنات نیز مانند بسیاری از محصولا علاوه بر داشتن مزایای خوب آن، معایب نیز دارد که ما در این مقاله از معایب آن نیز برایتان می گوییم و می خواهیم که با شما صادق باشیم که شما با برسی مزایا و معایب ورق های پلی کربنات تصمیم بگیرید که آیا این محصول برایتان مناسب است یا خیر؟

اگر یکی از بدترین معایت ورق های پلی کربنات را بخواهیم به آن اشاره کنیم باید به گرمای بیش از حد آن در فضا اشاره کنیم. معایب دوم آن این است که در هنگام آتش سوزی، آتش شعله ور نمی شود و تنها دود زیادی در فضا پخش می کند که در فضای بسته حتی ممکن است که منجرب خفگی شود.

 در کنار شفافیتی که ورق های پلی کربنات دارد؛ باید گفت بیش از حد دچار خراش و خش پذیری خواهد شد و همانطور که گفتیم باید از آن بسیار مراقبت کرد و در مکان مناسب آن ها را نصب کرد.

ویژگی صفحات پلی کربنات

 • مقاومت در برابر ضربه

مقاومت ضربه‌ای ورقهای پلی کربنات  تقریبا ۲۰۰ برابر بیشتر از شیشه بوده که این یکی از مزیت های منحصر به فرد ورق های پلی کربنات بوده است و در مقایسه با شیشه کمتر دچار خش پذیری خواهد شد.

 • مقاومت در برابر کشش

مقاومت کششی این ورق ها بد نیست و به طور کل باید گفت که از مقاومت مطلوبی برخوردار است که می توان روی آن حساب ویژه ای باز کرد.

 • عایق حرارتی و صرفه جویی در انرژی

ورقهای پلی کربنات عایق های حرارتی خوبی هستند که نور خورشید را جذب می کنند و در نتیجه در فصل های گرما که دما بسیار بالا می رود، گرما را کاهش می دهد و هوای فضا را مطلوب می کند. این ویژگی حتی در زمستان نیز کاربرد دارد آن هم به دلیل آن است که در انرژی صرفه جویی خواهد شد و به دلیل خاصیت عایقی بهتری نسبت به شیشه دارد.

 • خود خاموشی و اشتعال ناپذیری

ورقهای پلی کربنات یک ویژگی خوبی که دارند این بود که آتش نمی‌گیرند و باعث نمی شوند که آتش به مکان های دیگر منتقل شود و در دمای بالا حریق به آرامی ذوب خواهد شد و مانع گسترش آتش می شود.

این محصول به دلیل دارا بودن لایه ی محافظتی باعث می شود  که از اشعه ی ماورا بنفش  جلوگیری کند و باعث شود که رنگ آن در اثر تابش نور خورشید تغیر نکند.

روش های نوین تولید ورق های پلی کربنات

 1. ایستگاه دمنده‌ها و مخازن میانی
 2. بسته‌بندی کردن و انبار محصولات نوین پلی کربنات
 3. قسمت آلیاژسازی پلی کربنات
 4. محصول آلیاژ شده پلی کربنات
 5. شستشوی محلول
 6. بازیافت حلال پلی کربنات
 7. تبخیر و گرانول سازی
 8. تصفیه اولیه گازهای خروجی

موارد کاربرد ورق های پلی کربنات

 • پوشش های کناری استخر
 • پوشش گلخانه های زیبا
 • پوشش سقف پاساژ و بازارچه ها
 • پوشش نورگیرهای انبارهاو سالن ها
 • پوشش نورگیرهای سالن‌های اجتماعات
 • ساختمان سازی
 • سقف‌های متحرک استخری
 • سایبان منازل
 • صنعت حمل و نقل
 • کاربردهای شیشه‌ای
 • پوشش استادیوم‌های فضای باز یا بسته به طور کامل

نحوه عملکرد این ورقها به گونه‌ای است که در تابستان خصوصاً در مرداد ماه بیشترین مصرف را دارند و به صورت کاملا عمود می تابند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و اما در زمستان نیز همانطور که گفتیم باعث می شود که در انرژی صرفه جویی شود.

 آریا پلکسی

می دانم که شما نیز ترغیب شده اید که این محصول را با این همه خصوصیات خوب خریداری نمایید اما نمی دانید که قیمت ورق های پلی کربنات چند است؟ از کجا می توانید بهترین ورق ها را تهیه کنید؟  و مسائلی این چنینی

بهترین را این است که از بازارِ انبوه آن یعنی مجموعه‌ی آریا پلکسی این محصولات را با کمترین قیمت خریداری کنید. شما نیز می توانید که اگر به سوالی برخوردید به همکاران ما مراجعه فرمایید؛ تیم ما همیشه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود. ممنون از اعتماد شما

امکان ارسال نظر وجود ندارد!