فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه

فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه

فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه :نوشتن درباره فواید پلی کربنات برای گلخانه کار سختی نیست زیرا این فواید دیگر بر کسی پوشیده نیستند. ورقهای پلی کربنات گلخانه یا ورق پلی کربنات که برای پوشش گلخانه به کار می‌رود نیاز است که شفاف باشد، تا توانایی تامین حداکثر نور مورد نیاز در فضای داخل گلخانه و گیاهان درون آن را فراهم کند.

درگذشته از نایلون های دارای یو وی برای پوشاندن گلخانه‌ها استفاده می شد. با مرور زمان و پیدا شدن ورق پلی کربنات و آشکار شدن مزایای آن برای عموم، با توجه به معایب و مضرات ورق های یووی که متقابلا نایلون های یووی دار این معایب را داشتند، به مرور زمان توانایی این را داشت که جایگذین نایلون شود. هر چند هنوز هم در بعضی گلخانه‌ها از نایلون استفاده می شود. درصورتی که درباره جزئیات بیشتری سوال دارید و یا قصد خرید این ورقه هارا دارید، این مقاله و مقاله های دیگر سایت آریا پلکسی از کمکی به شما دریغ نخواهند کرد.

 

فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه

عایق حرارت فوق العاده

 

یکی از اولین فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه به این صورت تعریف می‌شود که می‌تواند حرارت خورشید را در داخل خود نگه دارد. متاسفانه به طور معمول این حرارت به آسانی از طریق جداره های گلخانه از بین می‌رود. پس گلخانه بهتر آن است که حرارت خورشید را برای مدت زمان بیشتری در خود حفظ کند. ورق پلی کربنات چند جداره است، به همین دلیل عایق مناسبی به حساب آماده و نسبت به نایلون، حداقل پنجاه درصد هدر رفتن حرارت را کاهش می‌دهد.

 

صرفه جویی در مصرف انرژی

ورق پلی کربنات باعث هدر رفتن مقدار انرژی کمتر و در نتیجه  پایین آمدن بار گرمایی و سرمایی گلخانه می‌شود. اگر از ورق دو جداره پلی کربنات استفاده کنید، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی کمتر و کوچکتر نیز برای شما کافی خواهند بود و اینگونه در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید.

صرفه جویی در مصرف انرژیدوام بیشتر

به طور معمول هنگام خرید هرچیزی، کیفیت، طول عمر و دوام آن، مهم ترین فاکتور است. درباره انتخاب ورق مولتی استایل و فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه، درصد به کار برده شدن مواد ضد UV داخل مواد اولیه برای ما اهمیت دارد. مثلا یک نایلون دارای ده درصد مواد ضد UV از نایلون دارای هفت درصد گران قیمت تر است و متقابلا طول عمر بیشتری نیز دارد.

یک نایلون در بهترین حالت خود دارای پانزده درصد مواد ضد UV  است. درحالی که در ورق پلی کربنات حداقل مقدار استفاده 60 گرم خواهد بود. این به این معناست که دوام این ورق ها بیشتر بوده و فایده ورق پلی کربنات برای گلخانه بسیار بیشتراست. سایت آریا پلکسی در این باره به شما مشاوره رایگان ارائه می‌دهد.

کاهش اثر اشعه مضر مورای بنفش

یک لایه خالص مواد ضد UV در ورق های پلی کربنات وجود دارد که باعث ضعیف شدن اشعه مضر UV می‌شود. وجود این لایه باعث بهبود رشد گیاهان تا حد زیادی خواهد بود.

استحکام بسیار بالا

ورقهای پلی کربنات استحکامی در حدود ۶۰ برابر شیشه دارند. درحالی که اکثر ورقهای پلی کربنات گلخانه ای موجود با شیشه و پلی اتیلن پوشیده شده اند. پس قابل تصور است که دیگر هزینه تعویض شیشه شکسته یا پلاستیک سوراخ و پاره شده را نخواهید داشت. ورقهای پلی کربنات حتی در مقابل تگرگ مقاوم اند. یکی دیگر از فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه این است که هیچ جایی برای نگرانی در صورت بد شدن شرایط جوی باقی نمی‌گذارد.

خلاصه

از دیگر فواید ورق پلی کربنات برای گلخانه این است که گلخانه‌های پلی کربنات دارای تنوع شکل و اندازه زیادی هستند. همچنین فایده استفاده از آنها این است که تاثیر به سزایی برعملکرد کلی گلخانه داشته و در درجه اول باعث می‌شود یک فصل رشد طولانی مدت داشته باشید. با استفاده از این ورقه ها می‌توان در تمام طول سال از گیاهان و سبزیجات خود بهره برداری کرد.

وقتی فصل رشد طولانی داشته باشید این امکان را دارید برای زمان و هزینه‌ هایی که سرمایه گذاری کرده اید، سبزیجات یا میوه‌های بیشتری برداشت و ذخیره کنید. مورد دیگری از مزیت های قابل توجه، سبک بودن این ورقه هاست. شما می‌توانید خودتان آنها را نصب کنید. این کار نهایتا یک روز وقت شما  را خواهد گرفت و خواهید توانست در هزینه های نصب و زمانی که باید برای نصف شیشه میگذاشتید صرفه جویی کنید. سایت آریا پلکسی سوالات شما دراین باره را پاسخ خواهد داد.

منبع:www.gardenbuildingsdirect.co.uk

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم