انواع رنگ ورق پلی کربنات

انواع رنگ ورق پلی کربنات

در زمان قدیم چه کسی می‌توانست فکر کند که ما بتوانیم به کمک انواع رنگ ورق پلی کربنات و رنگ آمیزی کردن پوشش گلخانه ای در رشد و کشت محصولات باغبانی تاثیر بگذاریم و تغییری ایجاد کنیم؟ امروزه مشخص شده است که علاوه بر مراقبت های معمولی از گیاهان گلخانه ای، رنگ پلی کربنات استفاده شده در پوشش گلخانه تاثیر بسیار زیادی بر روند رشد گیاهان دارد و درصورتی که به درستی انتخاب شود کمک بسیاری به رشد سریعتر گیاهان و ایجاد شرایط ایده آل جهت عملکرد بهتر گلخانه خواهد کرد. اگر دراین باره سوالی دارید پیشنهاد میکنیم به سایت آریا پلکسی مراجعه کنید، جواب تمام سوالاتتان را در سایت خواهید یافت.

همه ما از قبل به وضوح می‌دانیم که نور خورشید در روند رشد گیاهان تاثیر بسیار غیر قابل انکاری دارد. دست یافتن به تمام نور آفتاب در گلخانه برای گیاهان امر ممکنی نیست، و این به آن دلیل است که پوشش گلخانه مقدار بسیار زیادی از آنرا به خود جذب می‌کند و مانع رسیدن آن به گیاهان می‌شود. شاید برایتان سوال باشد که آیا ممکن است پوشش دادن گلخانه را با انواع رنگ ورق پلی کربنات انجام داد ؟ اعتقادات همیشه بر این بوده است که پوشش گلخانه ای باید با ورقهای شفاف انجام شود. با این وجود، بسیاری از باغبان ها به طور گسترده ای استفاده از انواع رنگ ورق پلی کربنات را به این منظور انتخاب کرده اند، زیرا انتخاب سایه های زرد، نارنجی و قرمز می‌تواند برای گیاهان مفید باشد.

کاربرد انواع رنگ ورق پلی کربنات در گلخانه ها

سوالی که پیش می‌آید این است که چه رنگی از انواع رنگ ورق پلی کربنات برای به کارگیری در گلخانه مناسب تر است؟ درکل طیف نور نشان دهنده امواج الکترومغناطیسی از طول موج های متنوع میباشد. بعضی از این طول موج ها گیاهان را نابود می کنند، اما رشد بعضی دیگر را به اندازه‌ی بسیار مفید و قابل توجهی افزایش می‌دهند. تمام این موارد به این بستگی دارند که این نور به چه صورت توسط کلروفیل موجود در گیاه، یکی از  شرکت کنندگان اصلی در فتوسنتز جذب شود. طول موج الکترومغناطیسی به نانومتر (nm) اندازه گیری می شود. طول موج اشعه فرابنفش در محدوده ای است که با چشم انسان قابل دیده شدن نیست و دارای تاثیر منفی بسیار زیادی بر انسان و گیاه میباشد و برگهارا می‌سوزاند. یکی از مزیت های انواع رنگ ورق پلی کربنات این است که این اشعه را به طور کامل جذب می‌کند و اجاره نمی‌دهد به گیاه آسیبی وارد نماید.

فرابنفش وقتی در محدوده محدودة طیفی با طول موج 280 تا 315 نانومتر باشد، باعث تقویت شدن گیاهان و رشد آنان می شود و علاوه بر آن مقاومت آنها را تا حدی در مقابل سرما زیاد میکند. همچنین امواج الکترومغناطیسی در محدوده های میان 315  و 380 نانومتر باعث بهبود بخشیدن به روند سوخت و ساز و رشد گیاهان می‌شوند، پلی کربنات این اشعه ها را رها می‌کند و اجازه می‌دهد به گیاه برسند.

معمولا طیف سبز توسط گیاهان جذب نمی‌شود، با وجود اینکه در محدوده طیف رنگی “سبز” (550 نانومتر) است که حداکثر طیف مستقیم نور خورشید که با چشم امکان دیدنش وجود دارد، قرار گرفته است. بر اثر همین طیف، گیاه شروع به خشک شدن کرده و طراوت و تازگی خود را از دست می‌دهد و پژمرده می‌گردد.

شفافیت انواع رنگ ورق پلی کربنات

امروزه برای انتخاب پلی کربنات با گذینه های بسیار گسترده ای مواجه هستیم و همچنین دامنه کاربرد آن بسیار وسیع است. بین ویژگی های فنی پلی کربنات ها، ویژگی توانایی در انتقال نور نقشی مهم و موثر را بازی می‌کند، به خصوص وقتی که به عنوان یک پوشش برای گلخانه ها به کار گرفته شود.

برای انتخاب پلی کربنات مناسب جهت استفاده در گلخانه باید به برخی موارد دقت نمود. انواع رنگ ورق پلی کربنات در گلخانه ها به خوبی کار نخواهند کرد. زیرا وقتی جهت پوشش دادن گلخانه ها استفاده شوند، به مقداری کمتر از 65 درصد اشعه های خورشید اجازه ورود می‌دهند. انواع رنگ ورق پلی کربنات بیشتر برای اماکنی که نیاز به سایه دارند مناسب هستند و به کار گرفته می‌شوند.

کاربرد پلی کربنات

کاربرد پلی کربنات شفاف به ضخامت آن بستگی دارد. ضخامت ورقه می تواند از 4 تا 25 میلی متر باشد. هرچه ورق ضخامت بیشتری داشته باشد، نور کمتری را از خود عبور می‌دهد. برای گلخانه ها، ضخامت 4 تا 16 میلی متر بیشتر از اندازه های دیگر استفاده و توصیه میگردد. هرچند انتخاب نهایی به نوع گلخانه بسیار وابسته است. برای مثال در تابستان ها و همچنین استفاده در مناطق گرم می‌توان ورق 4-8 میلی متر را برگذید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت آریا پلکسی سری بزنید.

منبع : plasticsheetsshop.co.uk

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم