بهترین روش چسباندن پلکسی

شاید برایتان سوال باشد. که بهترین روش چسباندن پلکسی چیست؟ پلکسی گلاس ورقی از جنس پلاستیک است. که در طراحی دکوراسیون ساختمان  و تبلیغ کاربرد دارد. از آنجایی که ورق های اکریلیک به گونه ای هستند که باید به جای چسبانده شدن. به یکدیگر جوش داده شوند، شما پیش از استفاده از این ورقه ها، باید انتخاب کنید که ان را با چه نوع چسبی بچسبانید. شما می توانید با مراجعه به سایت آریا پلکسی بهترین نوع پلکسی را بخرید.

چسب های پلکسی؛ تنوعی گیج کننده

پیشنهادات متفاوتی برای چسباندن پلکسی وجود دارد. اما در انتخاب این چسب ها نباید فراموش کنید؛ که چسباندن ورق های اکریلیک به شکل درست، بیشتر به جوش خوردن شبیه است. چراکه حلال چسب باید در امتداد محل های اتصال قرار گیرد. تا اطمینان حاصل شود که از دوام کافی برخوردار است.

بهترین روش چسباندن پلکسی در سراسر دنیا از روش های مختلفی استفاده می شود. که ممکن است کمی شما را گیج کند. ما در این مقاله به معرفی بهترین روش های چسباندن پلکسی می پردازیم. این روش ها به شرح ذیل اند:

سیانوآکریلات؛ یک چسب در دسترس

شاید شما این چسب ها را بانام چسب فوری یا قطره ای بشناسید. می توان گفت: این اصطلاح، نامی کلی برای دسته‌ای از چسب های سریع و بسیار قوی است، که در صنایع صنعتی و حتی خانه کاربرد دارد. این چسب،  از چسبندگی بالایی برخوردار است؛ همچنین زمان خشک شدن آن به ‌واسطه وجود فعال‌کننده اسپری آن بسیار کوتاه است. مشکل این نوع چسب آن است که؛ برای برقراری اتصال بین دو قطعه باید، یک لایه چسبناک میان آنها، ایجاد کرد. که همین امر چهره نازیبایی به سازه می دهد.

یو وی: چسب پرهزینه مستحکم

ذر خصوص بهترین روش چسبانن پلکسی باید بدانید که؛ چسب فرابنفش یا UV  نوعی از چسب های شیمیایی است. که قدرت و سرعت بسیار بالا، ظرافت در چسبندگی مواد مختلف و سهولت در استفاده از بارز ترین ویژگی های آن است. هرچند این روش مستحکم ترین راه برای چسباندن ورقه پلسکی است. اما  در این نوع از اتصال بعد از پاشش چسب،بر روی محل اتصال؛ کل قطعه باید زیر نور فرابنفش قرار بگیرد تا به استحکام نهایی برسد. از طرفی هزینه تهیه و خرید این نوع چسب بسیار بالاست. و همین امر سبب می شود این روش چسباندن چندان مورد اقبال عموم قرار نگیرد.

کلروفرم؛ متداول ترین و بهترین روش چسباندن پلکسی

مورد اخیر یکی از کاربردی ترین روش ها در چسباندن ورقه پلکسی است. به گونه ای که حتی  نام دیگر این حلال قوی شیمیایی، چسب پلکسی است. اگر به دنبال چسب پلکسی می گردید کلروفرم بهترین گزینه به حساب می آید. چراکه این نوع چسب،  سطوح مورد نظر قطعات اکریلیک را به خوبی ذوب کرده و به یکدیگر می چسباند.

کلروفرم شامل دو محلول، کلرو متان و تری کلرومتان است. این دو محلول در دسته حلال‌ها قرار می‌گیرند و با حل نمودن بخشی از روی سطح ورق پلکسی گلاس باعث اتصال قطعات می‌گردند.

انواع چسب پلکسی

چگونه از کلروفرم استفاده کنیم؟

در خصوص بهترین روش چسباندن پلکسی باید بدانید؛ اتصال ورقه های اکرولیک با این روش حوصله زیادی می خواهد. نخست شما باید قطعاتی که می خواهید بهم بچسبانید را درون یک گیره قرار دهید.  پیش از آن مطمئن شوید سطح پلکسی کاملا شفاف و تمیز است. حال نوبت آن رسیده که این ورقه هارا با چسب کلروفرم بهم متصل کنید.

بهتر است برا ی اتصال و استفاده کلروفرم از سرنگ استفاده کنید. آن هم به دلایل ذیل:

  1. جلوگیری از پخش شدن چسب روی کار
  2. کنترل صد درصدی میزان چسبی که بر روی سطح ریخته می شود

پس از ریختن چسب روی سطح مورد نظر، حداقل 30 دقیقه اجازه دهید که ورقه های پلکسی خشک شوند.  البته بهتر است برای رسیدن به حداکثر میزان استحکام اتصالات پلکسی؛ 48 ساعت زمان بدهید.

رعایت نکات ایمنی؛ یک ضرورت هنگام کار با کلروفرم

فراموشتان نشود کلروفرم، یک ماده شیمیای نسبتا خطرناک است. برای کاهش این خطر باید به یک سری نکات دقت کنید.

  • از  ماسک استفاده کنید، تاحد امکان کلروفرم را استشمام نکنید
  • از دستکش استفاده کنید؛ چراکه تماس آن با پوست دست آسیب رسان است
  • تمام حلال ها را از منابعی که گرما تولید می کنند دور نگه دارید
  • برای چلوگیری از فرار بودن محلول فورا درب ظرف را ببندید
  • حدالمقدور کلروفرم را در ظرف های ضخیم و غیر پلاستیکی نگهداری کنید. چرا که ممکن است ظرف را ذوب کند.
  • این ماده را دور از دسترس کودکان و حیوانات قرار دهید

سخن پایانی:

در خصوص بهترین روش چسباندن پلکسی باید گفت: روش های متفاوتی برای چسباندن پلکسی گلاس، وجود دارد. در این مقاله از سایت آریا پلکسی سعی شد. با بیان برخی از رایج ترین روش های اتصال، انتخابی با درک همه جوانب در اختیار مخاطب گذاشته شود. فراموشتان نوشود هنگام چسباندن این نوع ورقه صبر زیادی به خرج دهید.  و تمام نکات ایمنی گفته شده را در نظر بگیرید. شما می توانید برای تهیه انواع ورقه های پلکسی و طلق شیشه ای با اطمینان، به سایت آریا پلکسی مراجعه کنید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم