چگونه دستگاه برش لیزری بسازیم؟

چگونه دستگاه برش لیزری بسازیم

چگونه دستگاه برش لیزری بسازیم؟ این شاید پرسشی باشد که ذهن شما را به خود مشغول کرده است. برش لیزری یا cnc دستگاهی است؛ که به واسطه فناوری اشعه لیزری اجسام مختلف را برش می هد. این فناوری می تواند سطح بسیار صاف و با کیفیتی از جسمی که بریده است در اختبار بگذارد.  لذا برش لیزری پلکسی گلاس یکی از دوس داشتنی ترین موارد برای قطع پلکسی است. شما با مراجعه به سایت پلکسی گلاس می توانید؛ از خدمات برش لیزری پلکسی بهره ببرید.

ساخت دستگاه برش لیزری؛ تجربه ای جالب و کم هزینه

باوجود آنکه دستگاه های برش لیزری تقریبا در همه جا وجوددارد. افراد به راحتی با مراجعه به فروشگاه های مختلف می توانند آن را تهیه کنند. و یا حتی مب توانند به کارگاه های برش لیزر؛ سفارش بدهند کار متناسبشان را انجام هد. اما باز افرادی هستند که دلشان میخواهد این دستگاه را بسازند.

عوامل مختلفی می تواند یه تمایل در ساخت دستگاه برش لیزری مربوط شود. که برخی از آنها به شرح ذیل اند:

یک دستگاه ارزان قیمت

پیش از دانستن اینکه: چگونه دستکاه برش لیزری بسازیم؟ باید گفته شود؛ برخی از این دستگاه ها ممکن است هزینه زیادی داشته باشند. در اینصورنت شما مجبور خواهید شد مبلغ بالایی را به خرید این دستگاه اختصاص دهید.  برای همین است که برخی ها ترجیح می دهند این دستگاه را خودشان بسازند. هزینه تمام شده دستگاهه که در خانه می سازید بسیار کمتر از خریدنمونه ان است. و سبب می شود شما در پول خود صرفه جویی کنید.

یک تجربه جالب

عده ای هستند که صرف نظر از هزینه دستگاه برش لیزر، ترجیح می دهند خودشان آن را بسازد. علت این امر آن است که: لذتی در ساختن وجود دارد که در خریدن نیست. شما با اینکار می توانید هیجانات خود را تخلیه کنید. یا خلاقیت خود را به نمایش بگذارید.

آموزش ساخت دستگاه مینی لیزر برش

نحوه ساخت دستگاه برش لیزری چیست؟

حال که متوجه شده اید. ساخت این دستگاه چه مزیت هایی دارد. و می تواند تجربه ای لذت بخش را به شما بدهد. شاید بیشتر به دنبال پاسخ این سوال باشید که؛ چگونه دستگاه برش لیزری بسازیم؟ در ادامه نحوه ساخت این دستگاه گام به گام بیان می شود. این عملیات در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود.

ساخت، سخت افزاری دستگاه برش لیزری

پیش از طراحی دستگاه برش لیزری شما به استپ موتورها و دیودهای لیزری احتیاج دارید. این وسایل را می توانید از دستگاه سی دی یا دی وی دی که به آن احتیاج ندارید  خارج کنید.

 • گام نخست؛ خارج کردن تمام اجزای نوری از دستگاه دی وی دی و سی دی؛
 • گام دوم؛ ساخت پایه با استفاده از 1 متر آلومینیوم نبشی و یک قطعه شیشه آکریلیک؛
 • گام سوم؛ عمود کردن محور های x , y  حمل کننده به یکدیگر، روی پایه بر اساس سلیقه شخصی؛
 • گام چهارم: مکم کردن و نصب محور های x , y پایه با استفاده از پیچ های کوچک؛
 • گام پنجم: استفاده از لیزر که معمولا در دیود لیزر  درایو DVD RW  وجود دارد؛
 • گام ششم: آماده سازی اجزای الکترونیکی دستگاه برش لیزر؛ ایجاد کنترولر اصلی با استفاده از یک Arduino nano همچنین به دو استپ موتور A4988، MOSFET IRFZ44N، دو مقاومت 47 اوهم و 10 کیلواهم نیز نیاز داریم.

نکته: منبع تغذیه مورد نیاز برای موتورها و لیزر باید 12 ولت و حداقل 3 آمپر باشد. برق مورد نیاز Arduino نیز مستقیما از usb تامین می‎شود.

ساخت؛ نرم افزاری دستگاه برش لیزری

د رخصوص سوال چگونه دستگاه برش لیزری بسازیم؟ باید بدانید؛ نصب میان افزار یکی از مهم ترین بخش های دستگاه برش لیزری است. ما تنها به فولدر grbl اضافه شده به فایل زیپ نیاز داریم. سپس در Arduino IDE به Sketch برويد و .ZIP Library را اضافه کنید و فولدر grbl را انتخاب کنید. سپس نمونه grbl upload را باز کنید و آن را به بورد Arduino خود آپلود کنید

 • گام نخست: تنظیم جریان درست استپ موتورها را قبل از اتصال به آن؛ سپس برق 12 ولت را وصل کنید، Arduino را به کامپیوتر متصل کنید.
 • گام دوم: اندازه گیری ولتاژ،  پتانسیومتر تریمر. با استفاده از این فرمول: Vref = Current Limit * 8 * 0,100 = Current Limit / 1,25
 • گام سوم: تنظیم برنامه، دستگاه حکاکی خود را به کامپیوتر متصل کنید و دو $$ را ارسال کنید. شما فهرستی از پارامترهای ذخیره شده در حافظه Arduino را دریافت خواهید کرد.

نکات مهم هنگام ساخت دسنگاه برش لیزرس

حال که می دانید چگونه دستگاه برش لیزری بسازیم. فراموشتان نشود به نکات ذیل توجه کنید:

 1. هر چه سطح میز کار شما صاف‎تر باشد بهتر عمل می‎کند
 2. برای استفاده طولانی مدت ما باید این لیزر را خنک نگه داریم.
 3.  برای خنک نگه داشتن DVD  یک تکه کوچک از آلومینیوم کفایت می‎کند، اما با لیزر قویتر باید از سیستم خنک کننده استفاده کنید.
 4. مکان قرارگیری موتورها در زمان روشن شدن دستگاه روی مختصات صفر تنظیم خواهد شد. بنابراین قبل از روشن کردن دستگاه حکاکی شما باید محور را روی موقعیت حداکثری تنظیم کنید.

سخن پایانی:

چگون دستگاه برش لیزری بسازیم؟ سوالی است که سعی کردیم در این مقالع پاسخ دهیم. دستگاه برش لیزری پلکسی گلاس یکی از کاربردی ترین دستگاه ها برای برش ورق پلکسی گلاس به حساب می آید. شما می توانید با اندکی دقت این دستگاه را در خانه درست کنید. اگر مایل به سفارش برش لیزری هستید؛ پیشنهاد می شود. به معتبرترین سایت در این حوزه یعنی سایت آریا پلکسی مراجعه کنید.

 

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم