تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل

تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل

اگر دنبال کننده بلاگ آریا پلکسی بوده باشید، میدانید که ما مطالب بسیار و مفصلی درباره پلکسی گلاس و مولتی منتشر کرده‌ایم. در این مطلب قصد داریم تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید انتخاب مناسبتری باتوجه به کاربرد موردنظرتان داشته باشید. به طور کلی می‌توان گفت که این دو از یک خانواده هستند اما با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در این مطلب بیان خواهند شد. علاوه بر این، در مطالب دیگر این سایت میتوانید اطلاعات بسیاری درباره ورق مولتی استایل تبریز، خدمات حکاکی لیزر، خلیدورق پلکسی گلاس، مواد خام لیزری، خدمات لیزر فایبر و غيره کسب کنید. توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مقدمة اي بر تفاوت پلکسی گلاس با مولتی استایل

قبل از اینکه به تفاوت های این دو بپردازیم لازم است ذکر کنیم که این دو از یک خانواده می‌باشند پس طبیعتا از یک جنسند. هردو از مواد پلیمری ساخته شده اند و می‌توان گفت هردوی آنها از جنس پلاستیک هستند. در ادامه به بررسی چند مورد از تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل می‌پردازیم.

تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل از نظر خاصیت

پلکسی یک نوع شیشه میباشد. این پلاستیک مقاوم تمام محاسن شیشه را دربر می‌گیرد و علاوه بر آن برتری‌های بسیاری نیز نسبت به آن دارد. این نکته جائز اهمیت است که بدانید پلکسی گلاس شیشه نیست، بلکه جایگذینی برای آن بوده و خود از جنس پلاستیک میباشد، به طوری که در هر جایی که معمولا شیشه استفاده می‌شود امکان استفاده از پلکسی گلاس وجود دارد، اما این ویژگی درباره مولتی استایل صدق نمی‌کند. ویژگی های شیشه در مولتی استایل وجود ندارند و این ورقه ها اکثرا برای تزئین به کارگرفته می‌شوند. این مورد را در بخش کارایی بیشتر بررسی خواهیم کرد.

تفاوت پلکسی و مولتی استایل از لحاظ شفافیت

پلکسی گلاس می‌تواند به جای اینه مورد استفاده قرار بگیرد، این به این معناست که پلکسی گلاس یک ورقه شفاف است، هرچند رنگبندی نیز دارد اما یکی‌از انواع آن مانند شیشه شفاف و بی رنگ است. اما مولتی استایل به هیچ عنوان شفافیت ندارد. پلکسی گلاس این توانایی را دارد که نور خورشید تا 93 درصد را عبور دهد اما مولتی استایل رقم 0 درصد را دراین باره دارد.

تفاوت کارایی پلکسی گلاس و مولتی استایل

مورد سومی که می‌توان در بحث تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل بیان کرد نحوه کاربرد و استفاده این دو است. می‌توان گفت هردو یک نوع کاربرد را دارند اما یکی اکثرا در ظاهر و مسئله تزئینات کاربرد دارد و دیگری درون سازه.  مولتی استایل ورقي دولایه میباشد، لایه زیرین سیاه میباشد و لایه رویی ممکن است طلایی باشد یا نقره‌ای. این ورقه ها در دو نوع خش‌دار و اینه ای قابل خریداری هستند. این ورقه ها به دلیل ویژگی ها و خصوصیاتی که دارند در ساخت تابلو، تندیس ها، جعبه های هدیه، تزئینات و دکور داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلا تابلو هایی که روی در مطب ها میبینم و همچنین تابلو راهنما در ادرات مختلف از این ساخته شده اند. مثال روشن تر از تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل این است، تابلوی بزرگی را که شما که با نام «راهنمای طبقات» در اکثر ساختمانهای پزشکی، اداری، مسکونی. سازمان‌ها و غیره می‌بینید که یک شیشه بزرگ میباشد و بر آن به شکل بخش بخش اسم واحدها نوشته شده‌اند را در نظر بگیرید. شیشه‌ای که در عقب قرار داده شده است پلکسی گلاس میباشد و آن قسمت‌های کوچکتر که روی آن نصب گشته اند مولتی استایل هستند.

نتیجه‌گیری از تفاوت مولتی استایل و پلکسی

در این مطلب درباره تفاوت پلکسی گلاس و مولتی استایل صحبت کردیم. قطعا، بدون شک و بدون هيچگونه اغراق می‌توان گفت که این دو متریال امروزه جزو پر استفاده ترین و پر کاربرد ترین وسایل موجود جهت انجام  کارهای متفاوت و متنوع اند. در صنعت تابلوسازی، در صنایع ساخت هدایای تبلیغاتی، در کسب و کارهایی که به دکوراسیون مربوط اند و مشاغل بسیار دیگر مورد استفاده ی گسترده ای قراردارند. این محصولات علاوه بر کاربرد زیاد، دارای مقاومت بالا، دارای تنوع بالا در رنگ و جنس و مزیت‌های بسیاری هستند که آنها را از اجناس دیگر متمایز می‌کند. این متریال بسیار سبک بوده و به‌آسانی قابل نصب می‌باشند. در مطالب دیگر سایت آریا پلکسی ذزباره مولتی استایل قرمز، نمایندگی فروش مولتی استایل، ورق مولتی استایل، ورق مولتی استایل ناوایو، تولید کننده ورق مولتی استایل، مولتی استایل سفید نیز اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده ایم. برای دریافت مشاوره و راهنمایی، همچنین کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید با همکاران ما درارتباط باشید

منبع : tabeshshop.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم