آریاپلکسی؛ بزرگترین وارد کننده ورق ای بی اس

آریاپلکسی؛ بزرگترین وارد کننده ورق ای بی اس

ورق abs ؛ بهترین ورق پلاستیک در دنیا

ورق abs: این ماده در حقیقت آلیاژی از اکریلو نیتریل، بوتا دی ان و استایرن است که با توجه به درصد هر کدام از این مواد بکار رفته شده، ویژگی های مختلفی دارد. اما به طور کلی ترکیبی از مقاومت حرارتی و شیمیایی اکریلونیتریل است که چقرمگی و مقاومت به ضربه بالایی دارد، همچنین دارای شفافیت است و قابلیت ماشین کاری دارد. در کل ماده ای با قیمت مناسب است. با فروشگاه آریا پلکسی همراه باشید تا با مزایا و کاربرد ورق ای بی اس بیشتر آشنا شوید.

مزایا و معایب ورق ای بی اس:

  • پایداری ابعاد و سختی مناسب
  • شفافیت و صیقلی بودن سطوح
  • جمع شدگی اندک: این مزیت منجر به کاربرد آن به عنوان بهترین ماده در فرایند تزریق میشود.
  • قابلیت شکل دهی و فرم پذیری بالا دارد که باعث میشود به راحتی به وق تبدیل شود.
  • قابلیت ماشین کاری

معایب:

عدم مقاومت در برابر اشعه یو وی

ورق های ABS به دلیل خواص مکانیکی، مقاومت شیمایی و فرایند پذیری ساده به طور گسترده ای در فرآیندهای قالبگیری تزریقی و اکستروژن مورد استفاده قرار می گیرد. ورق ای بی اس ظاهر درخشان دارد. رزین تولید ورق abs عامل اصلی برای استفاده از این مواد در تولید ورق های abs  و محصولات ترموفرمینگ شده است. یکی از فرایندهای مشهود این محصول کابین داخلی یخچال و قاب درب است.

البته کابین های بزرگ داخلی یخچال که طراحی های پیچیده تری دارند، بهتر است که از رزین های ورق ای بی اس بهبود یافته برای افزایش کارایی آن استفاده شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “ورق abs چیست و چه کاربردی دارد؟ ” مطالعه کنید.

ورق ای بی اس

ورق ABS

اطلاعات کلیدی برای دانستن پلاستیک ABS چیست؟

ABS مخفف آکریلونیتریل بوتادین استایرن است. این کاملاً لقمه‌ای است؛ بنابراین اجازه دهید آن را به چند اصطلاح اساسی‌تر تقسیم کنیم. اکریلونیتریل بوتادین استایرن یک پلیمر ترموپلاستیک، یک نوع پلاستیک بسیار همه کاره است که برای انواع مختلف تولید استفاده می شود.

پلیمرهای ترموپلاستیک به این دلیل مفید هستند که در دمای مشخصی انعطاف پذیر (یا قابل قالب گیری) می شوند و هنگام سرد شدن جامد می شوند. به همین دلیل است که پلیمرهای ترموپلاستیک مانند پلاستیک ABS به طور گسترده در فرآیند قالب گیری تزریقی استفاده می شود .

قابلیت ترموفرمینگ ورق ABS:

ترموفرمینگ ورق ای بی اس به این معنی توزیع مواد و کامل بودن فوم در کابین داخلی است. استحکام کششی گرم و افزایش طول ها به راحتی در شکل پذیری حرارتی مشخص میشود. حداقل بودن ضخامت دیواره کابین و توزیع مواد عامل بسیار مهمی در موفقیت فرآیند ترموفرمینگ به حساب می آید. زیرا که سختی مواد و مقاومت شیمایی آن ارتباط مستقیمی با حداقل ضخامت دیواره کابین پس از ترموفرمینگ دارد.

کاربردهای ورق abs:

این ورق ها کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند؛ که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  1. برای ساخت کابین های داخل یخچال: ورق abs که برای مصارف کابین داخلی یخچال کاربرد دارد و در مقابل عوامل پف دهنده مانند R11 و R141b مقاومت خوبی دارند.
  2. تولید بخش های داخلی خودرو
  3. لوازم بهداشتی وان ها که لایه ای از جنس PMMA بر روی این ورق ها که اکسترود شده است.
  4. ساخت چمدان ها

آریاپلکسی؛ بزرگترین وارد کننده ورق ای بی اس

با توجه به کاربرد و مزایای گفته شده از ورق های ای بی اس می توان به این موضوع پی برد که ورق ABS یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین محصولات پلیمری می باشد که در صنایع مختلف و برای ساخت وسایل و تجهیزات متفاوت استفاده میشود.

فروشگاه آریا پلکسی یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان ورق ای بی اس در کشور می باشد که توانسته با عرضه محصولات درجه یک و با کیفیت نیاز مشتریان خود را فراهم کند. سایت آریا پلکسی شرایطی را فراهم کرده تا کاربران به راحتی بتوانند پس از بررسی مشخصات ورق ABS با اطمینان خاظر بیشتر نسبت به خرید ورق ABS اقدام کنند. البته اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتر نیاز دارید می توانید با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

پرسش و پاسخ

ورق ای بی اس چیست؟

این ماده در حقیقت آلیاژی از اکریلو نیتریل، بوتا دی ان و استایرن است که با توجه به درصد هر کدام از این مواد بکار رفته شده، ویژگی های مختلفی دارد.

کاربرد مهم و کلیدی ورق abs چیست؟

تولید بخش های داخلی خودرو

امکان ارسال نظر وجود ندارد!