جایگزین پلی کربنات چیست؟

جایگزین پلی کربنات چیست

پلی کربنات را می‌توان به عنوان مقاوم ترین ماده شفافی که وجود دارد معرفی کرد. این ورقه ها بهترین جایگذین برای شیشه هستند و در صنعت به صورت بسیار گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب قصد داریم پاسخی به این سوال ارائه دهیم که جایگزین پلی کربنات چیست. همچنین در مطالب دیگر سایت آریا پلکسی موارد بسیاری مانند قیمت پلی کربنات کره ای، نحوه نصب ورق پلی کربنات، قیمت ورق پلی کربنات، نمایندگی پلی کربنات، دمای ذوب پلی کربنات را مورد بررسی قرار داده ایم. توصیه می‌کنیم در این مطلب و مطالب دیگر با ما همراه باشید.

سقف نورگیر

سقف نورگیر یا به اطلاح سقف روشن زیپ پانل یک پیشرفت در در صنعت تولید سقف میباشد، همچنین می‌توان این این مورد را یکی از پاسخ ها به سوال “جایگزین پلی کربنات چیست” دانست. این نوع سقف را می‌توان به عنوان جایگزین برای پلی کربنات درنظر گرفت و جهت ساخت پوشش وید پاساژها و مرکزهای تجاری به کار برد. این نوع سیستم سقفی با استفاده کردن از ورق پانچ شوخ از نور طبیعی خورشید بهره می‌برد و روشنایی ساختمان را از این طریق فراهم می‌سازد.

نورپردازی و سایه پردازی های استفاده شده در این فرایند نمای بسیار زیبایی در شب ایجاد می‌کنند. هرچند ورقه‌های پلی کربنات رنگی امکان تنوع در طراحی را به شدت بیشتر می‌کنند. برای بهره گیری بهتر از نور خورشید به صورت طبیعی در فضای درون ساختمان، سوله ها، سالن ها و غیره استفاده از سیستم سیستم لایت زیپ به عنوان جایگذین پلی کربنات پیشنهاد می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت منتقل کردن نور از بیرون به داخل، در ساختمان هایی که ارتباطی با بیرون ندارند مسئله مهمی در طراحی معماری میباشد. استفاده از این ورقه ها این مشکل را کاملا حل کرده است.

مشخصات فنی و اجزای تشکیل دهنده

سقف نورگیر یا به اطلاح سقف روشن زیپ پانل از اسپیسر امگا، ترمال، کلیپس، پروفیل آلومینیومی زیپ پانل به صورت پانچ شده و پلی کربنات ساخته می‌شود و جایگذین مناسبی برای ورقه های پلی کربنات است.

مزایای به کار بردن از سقف نورگیر به عنوان جایگزین پلی کربنات چیست

  • با استفاده از این سیستم وزن سقف در انواع ساختمان‌های تجاری وصنعتی به مقدار بسیاری کم می‌شود.
  • استفاده از این سیستم بهره مندی از نور طبیعی در ساختمان ها را و ذخیره بیشتر انرژی و گرما را ممکن می‌سازد.
  • به کار گیری این سیستم در داخل ساختمان، باعث ایجاد جلوه‌های نور متفاوت و زیبایی می‌شود.
  • کاهش پیدا کردن بار مرده و وزن در واحد سطح با استفاده از این سیستم جز مزایای آن است.
  • این سیستم از تلف شدن انرژی و مصرف بی رویه آن جلوگیری می‌کند.

ورقهای پانچ شده

یکی از مهمترین بخش‌های طراحی معماری ساختمان، نمای آن است. از مدرن ترین و خاص ترین طرح های موجود برای استفاده در نمای ساختمان، ورق پانچ شده میباشد. این نوع ورقه ها به وسیله دستگاه صنعتی با به وجود آوردن پانچ با قطر و تعداد متفاوت تولید میشوند.

این ورق ها می‌توانند ساخته شده از ورقه فولادی، آلومینیومی یا برنجی باشند و در ضخامت های متنوع با توجه به نحوه کاربردی موردنظر، تولید، روانه بازار و استفاده می‌شوند. نمای آلومینیومی پانج شده نامی است که به نمای ساخته شده با این ورقه ها داده میشود. این ورقه ها یکی دیگر از پاسخهای موجود به سوال “جایگزین پلی کربنات چیست” می‌باشند که استفاده از آنها دارای مزیت های فراوانی است. در بخش بعدی به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

مزایای به کار بردن از نمای آلومینیوم پانچ شده

  • کاهش پیدا کردن وزن سقف در ساختمان‌های تجاری، صنعتی حتی مسکونی و غیره.
  • استفاده کردن از این سیستم مقدار انعکاس صداها را درون ساختمانها بسیار کم می‌کند.
  • به کاربردن این سیستم از نظر ظاهری نمای بسیار زیبا، جذاب و خاصی را به نمای انواع ساختمانها می‌دهد.

 سخن نهایی

در این مطلب درباره اینکه بهترین جایگزین پلی کربنات چیست صحبت کردیم، همچنین در مطالب دیگر سایت آریا پلکسی اطلاعاتی دباره قیمت مواد پلی کربنات شفاف، قیمت ورق پلی کربنات لانه زنبوری، قیمت ورق پلی کربنات ۹۹، ورق پلی کربنات مات، قیمت روز ورق پلی کربنات، قیمت ورق پلی کربنات rfx، انواع پلی کربنات، روش تولید پلی کربنات و موارد اینچنینی اطلاعات بسیاری را در اختیار شما مخاطبان قرار داده ایم. همکاران ما آماده ارائه هرگونه خدمات، اطلاعات و مشاوره در زمینه خرید و نصب انواع ورقه‌های پلی کربنات می‌باشند.

منبع : homeguides.sfgate.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم