ابعاد ورق پلی کربنات

ابعاد ورق پلی کربنات

ابعاد ورق پلی کربنات

در این مطلب از سایت آریا پلکسی قصد داریم اطلاعاتی درباره ابعاد ورق پلی کربنات در اختیار شما قرار دهیم. بدون شک می‌توانیم ورقه های پلی کربنات را یکی از پرکاربرد ترین ورقه های ضدآفتاب دانست، که برای استفاده در سقف های نورگیر یا همان پاسیو، و یا به کارگیری به عنوان درب پارکینگ و همچنین به عنوان طلق مناسب جهت پوشاندن بالکن مناسب هستند. توصیه می‌کنیم با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. همچنین شاید مفید باشد که بدانید ما در مطالب دیگر این سایت درباره مسائلی مانند ورق پلی کربنات تخت، قیمت ورق پلی کربنات، پلی کربنات گلخانه، ورق پلی اتیلن، قیمت ورق شیروان و موارد اینچنینی صحبت کرده‌ایم. توصیه می‌کنیم در این مطلب و مطالب دیگر همراه ما باشید.

ورق پلی کربنات

ورق های پلی کربنات یکی از زیبا ترین و شکیل ترین جایگذین ها برای شیشه و انواع ورقه های دیگر هستند. هچنین این ورقه ها از لحاظ مقاومت و بی خطر بودن نسبت به انواع ورقه‌های دیگر برتری دارند و همیشه انتخاب بهتری می‌باشند. ویژگی‌های منحصر به فرد و مهم ورقه های پلی کربنات بسیارند که برای مثال می‌توان به دارا بودن مقاومت ضربه‌ای عالی، داشتن مقاومت گرمائی مناسب، پایداری ابعادی بالا قابل توجه، دارا بودن خواص عایق حرارتی بالا و مناسب، دارا بودن امکان بازیافت آسان و فرایند پذیری بالا اشاره کرد. این ورقه ها اولین و آخرین انتخاب برای اکثر مشتریان اند که در خیلی از کاربرها علی‌الخصوص به عنوان شیشه های امنیتی و ایمنی استفاده می‌شوند.

چند ویژگی درباره‌ ورق پلی کربنات

  • این ورقه های امکان به کار گرفته شدن در فضاهای داخلی و همچنین خارجی ساختمان ها و بنا ها را دارند.
  • زمانی که کاربرد در مصارف خارجی باشد یک لایه مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش (UV) در یکی از طرفین ورق اعمال می‌شود.
  • ابعاد ورق پلی کربنات در انواع مختلف و تنوع بالا ممکن است که میتوایند دقیق آنرا را از مرکز تخصصی آریا پلکسی بپرسید.

ابعاد استاندارد ورق پلی کربنات

ابعاد ورق پلی کربنات و ضخامت استاندار برای این نوع از ورقه ها به اندازه‌های زیر میباشد:

  • ۴-۶ میلیمتر برای ورقه های پلی کربنات دو جداره
  • ۸-۱۰ میلیمتر در ورقه های پلی کربنات دو و سه جداره
  • ۲۰-۱۶ میلیمتر برای ورقه های پلی کربنات سه جداره ساده و x3

ویژگی ورق های پلی کربنات

در کنار دانستن ابعاد ورق پلی کربنات، اطلاع داشتن از ویژگی‌های آن نیز کمک کننده و مفید است. از این رو در این بخش ویژگی ورق های پلی کربنات را بیان می‌کنیم.

خواص شیمیایی

این ورقه ها وقتی درجه حرارت اتاق قرار می‌میرند، همچنین وقتی در مقابل اسیدهای الی و معدنی، روغنها و محلول نمک های خنثی، هیدروکربنهای آلیفاتیک و الکلها باشند مقاوم هستند. همچنین درمقابل بسیاری از چسب ها و اسیدهای موجود در بازار از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهند.

  • مقاومت در برابر ضربه و خراش

اگر یک شیشه و یک ورق پلی کربنات را با ضخامت یکسان درنظر بگیریم و مقاومت آنها را درمقابل ضربه و خراش بسنجیم، ورق پلی کربنات 250 برابر مقاوم تر از شیشه خواهد بود.  انواع این ورقه ها در مقابل خش و خراش مقاوم اند و برای به کارگیری در شرایط خیلی سخت بسیار مناسب می‌باشند.

  • مقاومت در برابر کشش و خمش (انعطاف‌پذیری)

جالب است بدانید که میزان مقاومت کششی این ورقه ها چیزی بیشتر از 70 نیوتن بر میلی‌متر مربع است. همچنین مقدار مقاومت خمشی ورقه های پلی کربنات به مقدار 2500 نیوتن بر میلی‌متر مربع میباشد که مقاومت بسیار خوبی به شمار می‌آید.

 

  • عایق حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی

این ورقه ها خاصیتی دارند که باعث می‌شود نور خورشید را به خود جذب کنند. نتیجه  این اتفاق کاهش یافتن هزینه برای انجام تهویه هوا در فصل‌های گرما خواهد بود. علاوه بر آن، این خاصیت در زمستان سبب صرفه جویی در میزان مصرف سوخت می‌شود و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

سخن نهایی

در این مطلب از سایت آریا پلکسی درباره ابعاد ورق پلی کربنات صحبت کردیم و به ارائه نکاتی درباره کاربردها، مزایا و خصوصیات این ورقه ها پرداختیم. همچنین در مطالب دیگر این سایت درباره مسائلی مانند قیمت ایرانیت پلاستیکی، پلیمر طلایی، ورق پلاستیکی، کارتن پلاست، طلق پلاستیکی، پلاستیک فشرده شفاف، قیمت ورق گالوانیزه و مسائل اینچنینی اطلاعات گسترده‌ای ارائه کرده ایم. توصیه می‌کنیم درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا برای دریافت مشاوره و خرید با همکاران ما در سایت آریا پلکسی در ارتباط باشید.

منبع : eplastics.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم