خمکاری پلکسی گلاس

خمکاری پلکسی گلاس، همان خم کردن ورق های پلکسی توسط دستگاهی به نام اتو خم پلکسی صورت می گیرد. دستگاه خمکاری از نوع سرامیک است و توسط این دستگاه می توان حروف، علائم پلاستیکی، اکریلیک و … را درست کرد. در ادامه این مقاله از سایت آریا پلکسی با ما همراه باشید چون می خواهیم درمورد خدمات خم پلکسی گلاس برای عکاسی، وسایل دکوری، آرایشی و … با شما صحبت کنیم.

چطور می توانیم ورق پلکسی را خم کنیم؟

یکی از مهم مزیت های ورق پلکسی گلاس، قابلیت شکل پذیری در دمای بسیار بالا است. این ورق پس از گرم کردن به راحتی قابلیت خم کردن و تغییر شکل را دارد و شما می توانید مدل و شکل دلخواه خود را بوجود آورید.

برای اینکار ابتدا باید سطح پلکسی را از هر گونه گرد و غبار و لکه های کثیف تمیز کنید، البته برای اینکار از مواد تمیز کننده و ساینده استفاده نکنید.

بعد از شستن و قرار دادن در محیط مرطوب، مواد برای هر میلی متر ضخامت باید با سرعت 1-2 ساعت خشک شود. اگر فرآیند تمیز کردن به درستی انجام نشود بعدها در جاهایی که تغییر شکل می دهد، ممکن است حباب بوجود آید.

کاربردهای خم کردن ورق های پلکسی :

 • ماکت سازی و شبیه سازی :برای ساخت ماکت ها اکثرا از این نوع ورق ها استفاده میشود. با استفاده از برش لیزری می توانید هر مدلی را که نیاز دارید برش دهید.
 • وسایل دکوری : برای ساخت بیشتر وسایل تزئینی و دکوری های داخلی این ورق کاربرد دارد.
 • تابلو سازی : تابلو های پلکسی به علت داشتن ظاهر فانتزی و زیبا توانسته طرفداران زیادی را بسمت خود جذب کند.

روش خم کاری ورق پلکسی :

خدمات خمکاری پلکسی گلاس، به روش های مختلفی ارائه میشود. که در ادامه چند روش آن را به شما معرفی می کنیم. البته این نکته را نیز باید مد نظر داشته باشید که در همه ی روش های پیش از خم زدن باید برچسب کاغذی روی آن را بردارید.

 1. خم کردن به وسیله المنت داغ : همانطور که از نام آن مشخص است در این روش از المنت استفاده میشود. وسیله مورد نظر را در یک شیار از جنس سرامیک قرار دهید و سپس المنت را با اتصال به جریان الکتریسته، داغ کنید. یعد از آن پلکسی را روی شیار قرار دهید تا داغ شود. با این کار می توانید پلکسی را در محل انتخاب شده به راحتی خم کنید.
 2. خمکاری به کمک هوای گرم : در این روش ساده، هوای داغ بر محل مورد نظر به وسیله ابزاری مانند سشوار صنعتی و قوی دمیده و آن محل را گرم کنید. پس از کمی گرم شدن می توانید مشاهده کنید که محل مورد نظر به راحتی خم میشود.
 3. استفاده از فرهای مخصوص : این روش مخصوص تغییر فرم کلی ورق پلکسی گلاس است. پلکسی را درون فرهای ویژه قرار داده و به این صورت آن را نرم می کند و سپس فرم می گیرد. این روش مناسب ترین روشی است که می توان با کمک آن استوانه های پلکسی را ساخت.

انواع دستگاه اتو خم :

 • استفاده از دستگاه منحنی : این دستگاه شکل های منحنی و بیضی شکل به وجود می آورد.
 • دستگاه 90 درجه : این دستگاه خمکاری پلاکسی گلاس باعث ایجاد گوشه های خم میشود.

مزیت دستگاه اتو خم پلکسی :

 • استفاده از آن راحت تر از سشوارهای صنعتی و حرارتی است.
 • در زمان صرفه جویی می کند و در زمان کوتاهی شما را به نتیجه دلخواه میرساند.
 • دقت و نتیجه دستگاه بسیار عالی است.
 • امنیت بیشتری به نسبت دستگاه های شبیه خود دارد.

چگونه از دستگاه اتو خم پلاکسی استفاده کنیم؟

در ابتدا دستگاه را روشن کنید. بعد از بررسی و اطمینان از دستگاه، پلکسی یا اکلریک و یا اجناس دیگر را به مدت 9 ثانیه در داخل دستگاه هیتر قرار دهید. پس از محکم کردن قطعه مورد نظر می توانید فرایند تغییر شکل را انجام دهید. سرعت و عملکرد این دستگاه در تغییر جسم محکمی مانند پلکسی بسیار هیجان انگیز است. اینکه بتوانید در عرض چند دقیقه پلکسی را به شکل مورد نظر خود تبدیل کنید واقعا حیرت اور است. در آخر  می توانید برای خرید ورق پلکسی گلاس از راهنمایی های کارشناسان سایت آریا پلکسی بهره مند شوید.

منبع : plexiglas.de

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم