روش های برش ورق پلکسی | چگونه پلکسی را برش دهیم؟

روش های برش ورق پلکسی

روش های برش ورق پلکسی

برش زدن پلکسی، کار ساده و راحتی می باشد و حتی با دست هم می توان پلکسی گلاس را برش داد. اما برای برش های پیچیده تر لازم است که از روش های غیر دستی استفاده شود. در این مقاله از سایت آریا پلکسی قصد داریم تا درباره گلسی قابل برش و برش پلکسی با اره مویی، کاتر و لیزر توضیحاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

برش پلکسی با کاتر های مخصوص

با استفاده از کاتر شما به راحتی می توانید ورق های پلکسی گلاس را برش دهید. برای این کار شما می توانید از برچسب مقوایی روی پلکسی گلاس برای علامت گذاری و خط کشی استفاده کنید.

با دست و یا خط کش، خط مورد نظر خود را بر روی برچسب مقوایی بکشید، سپس با استفاده از کاتر چندین بار روی همان خط از بالا به سمت پایین بکشید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که حدود دو سوم از ضخامت پلکسی گلاس برش داده شود. بعد از آن با وارد کردن فشار به صورت عمودی بر دو طرف قسمت های پلکسی، به راحتی قطعه های برش داده شده را از هم جدا کنید. این روش راحت ترین راه برای برش داد پلکسی ها به صورت دستی است.

نکته : نحوه برش پلکسی با کاتر مخصوص برای مدل های پیچیده تر و یا غیرخطی مناسب نیست.

برش پلکسی با اره مویی

بریدن پلکسی با اره مویی دستی برای بریدن پلکسی گلاس در اندازه های کوچک است و در صورت نبودن کاتر از آن استفاده میشود. با کمک اره مویی دستی البته اگر در کار کردن اره مویی مهارت داشته باشید می توانید پلکسی گلاس را به راحتی برش دهید.

برای این کار باید روی برچسب مقوایی را خط و یا منحنی مورد نظر خود را رسم کنید و سپس با استفاده از اره مویی دستی به آهستگی شروع به برش دادن از روی خط کشی ها کنید.

برش دادن پلکسی با اره مویی برقی

اره مویی برقی یکی از بهترین راه خت برای بریدن پلاکسی گلاس است. با استفاده از اره مویی می توانید به راحتی خط های منحنی و پیچیده را برش دهید. برای استفاده از آن ابتدا باید طرح دلخواه خود را روی برچسب پلکسی رسم کنید و سپس با اره برقی آن را برش دهید. کار کردن با اره مویی راحت است اما باید در زمان برش دادن خیلی دقت داشته باشید تا اشتباهی بوجود نیاید.

برش پلکسی با اره آهن بر

اره آهنبر در شرایطی کاربرد دارد که شما به کاتر مخصوص برش پلکسی دسترسی نداشته باشید. روش برش پلکسی با اره آهن بر همانند استفاده از کاتر است. شما می توانید با اره آهن بر برش ها و قطعه های صاف و مستقیمی را برش دهید؛ البته برش ورق های پلکسی با اره آهن بر برای طرح های منحنی پیشنهاد نمیشود زیرا کار دشواری است و حتی می توان گفت که امکان پذیر نیست؛ چون ممکن است لبه های پلکسی را ناهموار کند و زیبایی پلکسی را از بین ببرد.

برش لیزر پلکسی گلاس

برش لیزر پلکسی گلاس یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای برش دادن ورق های پلکسی در طرح ها و مدل های مختلف است. دستگاه لیزر می توانید به راحتی رول های پلکسی را با توجه به مدل دلخواه شما برش دهد. دستگاه برش لیزری CO2 یک وسیله مناسب برای برش و حکاکی روی انواع پلکسی گلاس است.

این دستگاه قابلیت برش و حکاکی انواع طلق و پلکسی را با ضخامت های مختلف دارد؛ اکثرا این وسیله در برش های مربوط به تبلیغات و تولید انواع محصولات کاربرد دارد. با استفاده از لیزر پلکسی می توان طرح های پیچیده را خلق کرد. حتی میزان خطا و اشتباه در هنگام کار کردن با آن نزدیک به صفر است.

قیمت برش پلکسی گلاس

هنگامی که موضوع قیمت برش پلکسی پیش می آید باید در نظر داشته باشید که این ورق قابلیت شکنندگی دارد و به راحتی نمیتوان با ابزارهای تیغه ای و یا دستی برش داد. زیرا احتمال شکست و از بین رفتن لبه ها در این روش ها به جز لیزر وجود دارد. بنابراین نباید قیمت برش پلکسی با لیزر را با دیگر روش های برش دادن مقایسه کرد. برای محاسبه قیمت برش پلکسی فاکتورهای زیادی همچون زمن برش، ضخامت ورق، طرح انتخابی و … در نظر داشته باشید. البته برای راهنمایی بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی سایت آریا پلکسی در ارتباط باشید.

منبع : acplasticsinc.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم