تولید کنندگان ورق پلکسی

تولید کنندگان ورق پلکسی گلاس در ابران


تولید کنندگان ورق پلکسی در ایران

تولید کنندگان ورق پلکسی معمولاً با سه روش ورق پلکسی تولید می کنند. همه مزایای منحصر به فرد از هزینه و خواص فیزیکی تا تنوع رنگ و پرداخت را ارائه می دهند. بسته به نیاز سازنده، یک نوع ممکن است مناسب تر از دیگری باشد. این مقاله از وبسایت آریا پلکسی قصد دارد انواع شرکت های تولید کنندگان ورق پلکسی در ایران که شامل شرکت های پتروشیمی جم، پتروشیمی تبریز و پتروشیمی بوشهر هستند را برای شما شرح دهد.

انواع روش های تولید کنندگان ورق پلکسی

ورق پلکسی گلاس اکسترود شده:

اکستروژن یک روش تولید مداوم برای تولید ورق اکریلیک است. در این فرآیند، گلوله های رزین به یک اکسترودر وارد می شوند که آنها را تا زمانی که به یک توده مذاب تبدیل شوند، گرم می کند. سپس این توده به عنوان یک ورقه مذاب از داخل قالب عبور می کند. ورق مذاب به رول های کلندری تغذیه می شود که فاصله آنها ضخامت ورق و در برخی موارد پوشش سطح را تعیین می کند. سپس نوار پیوسته ورق را می توان برش داد یا به اندازه نهایی آن برش داد.

ورق اکریلیک ریخته گری پیوسته:

ریخته گری مداوم نیز یک فرم تولید انبوه برای تولید ورق اکریلیک است. این فرآیند شامل ریختن اکریلیک نیمه پلیمریزه شده بین دو کمربند فولادی ضد زنگ بسیار صیقلی است. تسمه ها با فضایی برابر با ضخامت ورق از هم جدا می شوند و شربت توسط واشرهایی در لبه تسمه ها نگه داشته می شود.

یک مزیت دیگر با پلیمریزاسیون جزئی مواد قبل از ریخته گری به دست می آید. مقداری از گرمای پلیمریزاسیون، گرمایی که با تبدیل مونومر مایع به رزین جامد ایجاد می‌شود، قبل از اینکه «شربت» به سیستم تسمه داده شود، حذف می‌شود. این به کنترل فرآیند پیوسته کمک می کند.

ورق اکریلیک ریخته گری سلولی

ریخته گری سلولی از نظر تاریخی با استفاده از هر یک از سه فرآیند انجام شده است. اولین مورد تکنیک حمام آب است. شربت اکریلیک در قالبی ریخته می‌شود که معمولاً از دو ورقه شیشه‌ای ساخته شده است که ضخامت مورد نظر ورق را تولید می‌کنند و با یک واشر در لبه مهر و موم می‌شوند. قالب در حمامی غوطه ور می شود که دمای پخت را حفظ/کنترل می کند و به طور موثر گرمای تولید شده در فرآیند تبدیل مونومر به پلیمر را حذف می کند. نکته بسیار مهم این است که از مونومر در ریخته گری سلولی استفاده نمی شود. ویسکوزیته مونومر اکریلیک باید تا حدودی افزایش یابد تا از نشت قالب ها یا سلول ها جلوگیری شود.

تولید کنندگان ورق پلکسی در ایران

تولید ورق پلکسی در ایران روز به روز در حال پیشرف و توسعه می باشد. همچنین ورق پلکسی گلاس به دلیل امکانات و کاربرد هایی که دارند توانسته است که در میان مردم محبوب شوند. شرکت های تولیدکننده ورق پلکسی در ایران شامل موارد زیر می باشد:

  • پتروشیمی جم
  • پتروشیمی تبریز
  • پتروشیمی بوشهر

تولید ورق اکریلیک ریخته گری شفاف

شفافیت ورق اکریلیک ریخته گری شفاف بیش از 92٪ است، وزن مولکولی بالا، سفتی عالی، استحکام و مقاومت شیمیایی عالی دارد. در خط تبلیغاتی برای چاپ و حکاکی و برای محصولات صنایع دستی استفاده می شود.

ورق اکریلیک یک پلاستیک مفید و شفاف است که شبیه شیشه است، اما دارای خواصی است که آن را از بسیاری جهات برتر از شیشه می کند. اکریلیک انتقال نور بالایی را ارائه می دهد و می تواند به راحتی بدون از دست دادن شفافیت نوری در حرارت شکل بگیرد.

نتیجه گیری

تولید کنندگان ورق پلکسی با فناوری و تجهیزات پیشرفته توانسته اند روند تولید ورق پلکسی را در ایران توسعه دهند. خرید ورق پلکسی در ایران بسیار پیشرفت کرده است. سایت آریا پلکسی شرکت های پتروشیمی جم، پتروشیمی تبریز و پتروشیمی بوشهر را درتولید ورق پلکسی تایید می کند.

منابع: plexiglas 

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم