پلکسی گلاس برای آکواریوم

ورق پلکسی گلاس برای آکواریوم


پلکسی گلاس برای آکواریوم، نسبت به شیشه مزیت های متعددی دارند. آنها سبک هستند و به سختی شکسته می شوند و وضوح دید بیشتری را ارائه می دهند. با این حال، خرید یک آکواریوم تجاری می تواند گران باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد آکواریوم خود را می سازند. اگر این کار را درست انجام دهید، ساخت آکواریوم پلکسی گلاس خودتان می تواند هزینه کمتری داشته باشد. سایت آریا پلکسی قصد دارد در این مقاله به موضوع پلکسی گلاس برای آکواریوم به طور کامل بپردازد.

پلکسی گلاس برای آکواریوم چگونه می باشد؟

پلاستیک

برای ساخت یک آکواریوم، به یک تامین کننده پلاستیک خوب نیاز دارید. مطمئن شوید که ضخامت و ابعاد پلاستیک مناسب را انتخاب می کنید. پلاستیک های سنگین تر گران تر هستند، اما می توانند فشار بیشتری را نیز تحمل کنند. آب سنگین است و مخازن با ارتفاع بیش از دو فوت به پلاستیک با ضخامت نیم اینچ یا بیشتر نیاز دارند.

اندازه

بیشتر پلاستیک ها در صفحات چهار در هشت فوتی عرضه می شوند. ایده خوبی است که اندازه آکواریومی را انتخاب کنید که به خوبی روی این ورق قرار گیرد تا هزینه کمتری داشته باشد. پروژه های با اندازه های عجیب و غریب می توانند استفاده کارآمد از ورق را به دلیل ابعاد قطعاتشان سخت کنند. در این صورت ممکن است به بیش از یک برگه نیاز داشته باشید.

برش دادن

اکثر افرادی که آکواریوم های پلکسی گلاس خود را می سازند معمولاً برش پلاستیکی خود را برای آنها انجام می دهند. تامین کننده می تواند این کار را با هزینه اندکی انجام دهد. مهم است که مطمئن شوید که برش ها دقیق هستند. اندازه گیری های خود را قبل از دادن آنها به تامین کننده دوباره بررسی کنید. به تامین کننده خود بگویید که در حال ساخت آکواریوم هستید و برش ها باید بسیار دقیق باشند.

وقتی مواد خود را برداشتید، یک متر نواری بردارید. هیچ قطعه ای را که در 1/16 اینچ اندازه دلخواه شما نباشد قبول نکنید. برای برش های اضافی در خانه، یا برای برش قطعات خود، از اره سابر یا جیگ اره استفاده کنید و از ماسک ذرات و عینک ایمنی استفاده کنید. هر سوراخ لوله کشی را با استفاده از اره سوراخ کن سوراخ کنید، اما مطمئن شوید که محل را خیس کرده اید. در غیر این صورت، اصطکاک و گرما ممکن است پلاستیک را ذوب کند. اکریلیک خود را از پایین نگه دارید تا از خرد شدن آن جلوگیری کنید.

مونتاژ

پلاستیک شما باید با یک ورقه محافظ متصل به آن باشد. تا بعد از مونتاژ آن را جدا نکنید. فقط آن را از لبه ها جدا کنید تا در مفاصل گیر نکند. قبل از سیمان کردن، قطعات را خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها به خوبی بدون شکاف لبه قابل مشاهده هستند. قطعات کمی نادرست در صورت امکان باید برگردانده شوند. برش های با دقت کمتر را در بالای مخزن قرار دهید، نه در پایین یا کناره ها. مفاصل کناری و پایینی بیشترین فشار را دارند.

سیمان کاری

از تامین کننده خود چند تکه پلاستیک قراضه بخواهید تا تکنیک سیمان کاری خود را تمرین کنید. از سیمان حلال ایمن آکواریومی با کیفیت بالا استفاده کنید – در حالت ایده آل از نوع سیلیکونی که انعطاف پذیرتر است. شما می توانید سیمان را از تامین کننده پلاستیک خود خریداری کنید. لبه ها را با یک جسم تیز مانند چاقو، تیغ یا سوهان برای آب بندی آماده کنید. این را روی قراضه نیز تمرین کنید.

قطعات سیمانی را با استفاده از نوار الکتریکی یا سایر نوارهای چسبنده با چسبندگی کم در کنار هم نگه دارید. از چند تکه نوار در تمام لبه ها استفاده کنید. با کمال تعجب، اکثر آکواریوم ها نیازی به گیره ندارند. تمام اتصالات را ببندید، سپس پس از خشک شدن سیمان و درزگیر، پوشش محافظ را بردارید. آکواریوم شما آماده استفاده است.

پلکسی گلاس برای آکواریوم خود را تمیز کنید!

با پاک کننده ضد الکتریسیته ساکن Burnus و پارچه میکروفیبر به راحتی می توانید بیرون آکواریوم اکریلیک خود را تمیز کنید. یک پاک کننده ضد الکتریسیته ساکن از خراشیدگی جلوگیری می کند و تضمین می کند که گرد و غبار به اکریلیک نچسبد. داخل آن را مانند آکواریوم شیشه ای تمیز کنید. فقط مراقب باشید که از تیغ های فلزی یا پلاستیکی استفاده نکنید؛ زیرا سطح را خراش می دهد. در حالی که آکواریوم خالی است، می توانید داخل آن را با یک پاک کننده ضد الکتریسیته ساکن نیز درمان کنید. قبل از پر کردن مخزن آن را کاملاً بشویید.

نتیجه گیری

امیدوارم که سایت آریا پلکسی توانسته باشد به خوبی موضوع پلکسی گلاس برای آکواریوم را شرح داده باشد. همچنین لازم به ذکر است که آکواریوم شیشه ای با عرض 1 متر با آب و ماهی حدود 400 کیلوگرم وزن دارد. امیدوام که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم