پلکسی برای سقف آشپزخانه

سقف پلکسی

پلکسی گلاس چیست؟

پلکسی برای سقف آشپزخانه: پلکسی یا پلکسی گلاس(نام تجاری سقف هایی از جنس آکرلیک) یک نوع ماده است که با ظاهری شفاف میتواند جایگزین مناسبی برای شیشه باشد. قابلیت نور پردازی سقف پلاکسی موجب؛ زیبایی بصری خاص به محیط و ایجاد تنوع در طرح ها می شود. از پلکسی برای سقف آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و غیره … می توان استفاده کرد.

در این مطلب از شرکت آریا پلکسی به توضیح: مزایای سقف پلکسی، انواع پلکسی طرح دار، نور پردازی سقف پلکسی و… می پردازیم.

مزایای سقف پلکسی گلاس طرح دار:

سقف پلکسی از نظر ظاهری بسیار خاص و زیباست؛ و میتواند در طراحی داخلی موثر باشد.

  • زمان نصب بسیار کم
  • تعویض طلق ها و ایجاد طرح جدید بدون نیاز به نصاب
  • قیمت کم و مقرون به صرفه
  • رنگ طلق ها ثابت و غیر قابل تغییر
  • قابل شست وشو
  • به دلیل امکان نورپردازی سقف پلکسی در سطح زیر کار، تابش نور به صورت ملایم است.
  • امکان دسترسی راحت به تاسیسات
  • اتلاف حرارت و انرژی در سقف کاذب پلکسی، 10% کمتر از شیشه است.

پلکسی برای سقف آشپزخانه

سقف آشپزخانه یکی از مهمترین فضا ها برای دکوراسیون داخلی است. معمولا به این دلیل که فاصله آشپزخانه به پذیرایی نزدیک است، بنابر این زیبایی و دکور آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است. سقف پلکسی برای آشپزخانه علاوه بر این که دست شما را در انتخاب طرح و رنگ باز نگه می دارد، به دلیل قابل شست و شو بدون برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب است. معمولا بخاطر گرفتن چربی و دوده در سقف آشپزخانه شست و شوی آن یکی از دغدغه های خانم ها است که این امر با استفاده از سقف های پلکسی قابل حل است.

پلکسی برای سقف آشپزخانهانواع پلکسی گلاس طرح دار

جنس پلکسی گلاس از پلیمر ترمو پلاستیک است که با ظاهری بسیار شفاف شبیه شیشه می تواند نور را تا 93% عبور بدهد.

ورق های پلکسی گلاس شفاف

این نوع از ورق ها شبیه شیشه هستند. درطرفین پلکسی گلاس شفاف معمولا برچسبی مقوایی چسبیده می شود که از این ورق ها در برابر گرد و غبار محافظت کند.

ورق های پلکسی گلاس مشجر

دونوع پلکسی گلاس مشجر داریم:

  1. طلق های مشجر طرح دار، که به نسبت طلق های مات نور بیشتری از خود عبور می دهند؛ و لکه ها و کثیفی های دیگر را کمتر نشان نمی دهد.
  2. طلق های مشجر مات کامل، نور را کم از خود عبور می دهد، ورق های پلکسی گلاسی که مات کامل هستند، به دو صورت یک رو مات و دو رو مات تولید و عرضه می شوند.

نور پردازی سقف پلکسی

نور پردازی برای طراحی داخلی اهمیت بالایی دارد. استفاده از نور در پزیرایی یا آشپزخانه علاوه بر زیبایی برای تامین نور مناسب هم دارای کاربرد است.

معمولا نور استفاده شده در سقف های پلکسی به صورت رشته های smd یا لامپ های led  و یا مهتابی می باشد. اگر پلکسی شما طرح دار باشد، شدت نور پردازی با زمانی که پلکسی ساده و شفاف باشد، متفاوت است.

باتوجه به نیمه شفاف بودن این تایل ها این سوال به وجود می آید که آیا فضای زیرین پلکسی یا آنچه که در زیر پلکسی برای نور پردازی استفاده شده است قابل رؤیت است؟

در پاسخ به این سوال باید بیان شود که، مات بودن این متریال و نورپردازی به سمت پایین و فاصله ای که از سازه ی سقف دارد برای پوشش این موارد استفاده می شود.

در نور پردازی پلکسی برای سقف آشپزخانه و پذیرایی و … با فاصله ای بین 5 الی 7 سانتی متری زیر کار  نصب می شود و شما می توانید به نور یک دست و زیبایی دست پیدا کنید.

سخن پایانی

باتوجه به مزایای پلکسی و تنوع بالا، قابل شست و شو بودن، قیمت به صرفه و زمان مناسب نصب، اجرای پلکسی برای سقف آشپزخانه، پذیرایی و حیاط خلوت و … مرسوم است. شما می توانید برای خرید انواع ورق پلکسی به سایت آریا پلکسی مراجعه بنمایید.

منبع:www.lowes.com

 

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم