انواع دستگاه برش لیزر

انواع دستگاه برش لیزر

انواع دستگاه برش لیزر: دستگاه برش لیزری، دستگاهی است که از آن برای برش دقیق فلزات و غیر فلزات استفاده می شود. در صنعت این دستگاه در برش لیزرفلزات و غیرفلزات کاربرد زیادی دارد بدین دلیل است که عملیات برش مستلزم سرعت و دقت بالا می باشد. همچنین با کمک دستگاه برش لیزری آریا پلکسی بر اجسام فلزی و غیر فلزی عملیات برش، سوراخ کردن، ایجاد اشکال مختلف (حک) انجام داد.

عملکرد دستگاه برش لیزر

عملکرد این دستگاه به این صورت است که ابتدا اشعه لیزر از نوک دستگاه به جسم موردنظر برای برش زدن، تابیده می شود. عملکرد دستگاه به این صورت است که برای اشعه لیزر قدرتی مطابق با جسم در نظر گرفته شده وبرای برش محل مورد نظر روی جسم را سوزانده یا آب می کند و می تواند باعث تصعید آن شود. و در انتهای عمل برش زدن، قسمتی که توسط دستگاه برش خورده است با گاز فشار بسیار بالا از سطح جسم جدا شده و موجب ایجاد سطحی صاف و صیقلی در قطعه اصلی می شود.

انواع دستگاه برش لیزری

دستگاه های برش لیزری انواع مختلفی از لیزر را می تواند تولید کند که عبارت اند از:
• لیزر گازی
• لیزر شیمیایی
• لیزر رادیواکتیو
• لیزر جامد
در صنعت لیزر گازی و جامد بیشترین کاربرد را دارند. که در این بین لیزر گازی co2 بیشترین استفاده را در صنعت داشته است. زیرا برای عمل حکاکی و برش اجسام فلزی و غیر فلزی بسیار مناسب می باشد.
انواع دستگاه برش لیزر در دونوع co2 و فایبر تولید شده است که در ادامه به کاربرد و مزیت آن ها در صنعت می پردازیم.

دستگاه برش لیزر co2

این دستگاه در برش اجسام غیرفلزی مورد استفاده قرار می گیرد که در برش دادن انواع چوب، پارچه، شیشه و… کاربرد دارد. مهم ترین مزیت استفاده از این دستگاه به شرح زیر می باشد:
• قدرت نفوذ بالا
• کارایی بالا
• توانایی ایجاد حکاکی در چوب و مواد مشتق از چوب
• توانایی برش پارچه درجنس های مختلف
• توانایی برش شیشه و اجسام مشابه شیشه

ابعاد دستگاه برش لیزر غیرفلزی

1. دستگاه برش لیزری کوچک: این دستگاه به صورت رومیزی یا پایه دار در سایز های 10*20، 20*20،20*30 و… به بازار عرضه شده و توان آن حدودا 40 یا 50 وات می باشد.
2. دستگاه برش لیزری متوسط: این ابعاد پرفروش ترین و پرکاربردترین دستگاه برش لیزر غیرفلزی می باشد که با توان60،80،100 و120 وات عرضه می شود.
3. دستگاه برش لیزر بزرگ: این دستگاه در سایزهای 120*180،120*240 و سایزهای بزرگ تر تولید شده و توان آن د ربازهی 100 تا 170 وات است. این دستگاه در ورق های شبه شیشه که لازمه ی برش طرح بزرگ می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه برش لیزر فایبر

این دستگاه برای برش اجسام فلزی با سرعت و دقت بسیار بالا کاربرد دارد. دستگاه برش لیزر فایبر قابلیت برش آهن، الومینیوم، برنج و استیل با ضخامت های مخلف را داراست. یکی از مهم ترین مزیت های دستگاه برش لیزر فایبر که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، برش فلزات و قطعات این دستگاه با هزینه کم می باشد. همچنین برق مصرفی این دستگاه بسیار پایین است. در ادامه ی مقاله انواع دستگاه برش لیزر به کاربرد های دستگاه فایبر می پردازیم.
کاربردهای این دستگاه عبارت انداز:
• صنایع ریلی
صنعت هواپیماسازی
• تولید کابین های آسانسور
• تولید لوازم خانگی و وسایل بهداشتی
• صنایع کشتی سازی
• تولید مبلمان

دستگاه فایبر
ابعاد دستگاه برش لیزر فلزی

این دستگاه در ابعاد مختلف،30*30،50*50 و100*100 تولید می شود که لازم به ذکراست ابعاد بزرگتر به طور سفارشی ساخته می شود.
برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر از قیمت دستگاه برش فلزات می توانید به سایت آریا پلکسی مراجعه کنید.

قیمت انواع دستگاه برش لیزر

قیمت گذاری این دستگاه براساس توان و وات آن محاسبه می شود. و درصورتی که قصد خرید دستگاه با قدرت وسرعت بالا دارید، دستگاه برش لیزری با توان بالا تهیه کنید. زیرا در انجام برش اجسام سرعت و دقت برش مسئله بسیار مهمی است که دستگاه های با توان بالا این نیاز را رفع کرده و در زمان صرفه جویی می شود.

 

کلام آخر

در مقاله انواع دستگاه برش لیزر کوشیدیم تا شما عزیزان را با انواع این دستگاه، مزیت و کاربردهای آن آشنا کنیم تا بتوانید درهنگام خرید از سایت آریا پلکسی انتخاب راحت تر و مناسب تری داشته باشید. شما می توانید برای خرید دستگاه برش لیزری به سایت آریا پلکسی مراجعه کرده و با توجه به مشخصات محصول و نیازخود، خرید خود را انجام دهید.

 

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم