کاربرد و 12 مزیت پلکسی گلاس در طراحی داخلی

12 مزیت پلکسی گلاس در طراحی داخلی

کاربرد و 12 مزیت پلکسی گلاس در طراحی داخلی

در مقالات قبل از انواع پلکسی گلاس ، پلکسی رنگی و سایر پلکسی ها گفتیم و برایتان موضوع را باز کرده و شرح داده ایم ، در این مقاله در سایت آریا پلکسی میخواهیم به موضوع مزیت و کاربرد پلکسی گلاس ها در طراحی داخلی خانه و منازل بپردازیم.

در مقدمه ای برایتان شرح می دهیم که اهمیت کاربرد پلکسی گلاس در طراحی داخلی چقدر است.

پلکسی گلاس ها امروزه با توجه به ویژگی که از خود در ذهن مردم به جای گذاشته اند یعنی سبکی ، امنیت ، مقاومت و شباهت بسیار بالا به شیشه می تواند مورد استفاده های بسیاری قرار بگیرد که اهمیت آن را مشخص می کند. استفاده در پنجره های خانه ها و یا درب کابینت آشپزخانه ها و دکوراتیو داخلی آشپزخانه و منزل می تواند یکی از کاربرد های آنها باشد.

پلکسی گلاس ها زیبایی زیادی به طراحی داخلی منزل شما خواهد بخشید. این متریال نه تنها نمای کلاسک و واقعی ای از شیشه و کریستال را به شما ارائه می دهد بلکه نسبت به آن مزایا و کاربرد های بیشتری نیز دارد که در خصوص کاربرد و مزایای پلکسی گلاس در طراحی داخلی منزل نیز در این مقاله برایتان خواهیم گفت.

12 مزیت پلکسی گلاس در طراحی داخلی منزل و Interior Design 

میز پلکسی گلاس

استفاده از پلکسی گلاس ها در طراحی داخلی منازل تنها محدود به استفاده به عنوان جایگزینی برای شیشه ها نیست و می تواند مزایای دیگری نیز برای شما به ارمغان بیاورد که در این بخش از مقاله بدان ها می پردازیم.

 1. شیک بودن
 2. مقاومت بالا
 3. سبکی و سادگی
 4. کاربردی منعطف
 5. نصب آسان و امن
 6. مقرون به صرفه بودن
 7. عدم شکنندگی خطرناک
 8. شفافیت بالاتر نسبت به شیشه
 9. تنوع بالا در انواع نسبت به شیشه
 10. راحتی در نظافت و ماندگاری بالا
 11. عدم اثر پذیری از تغییرات آب و هوایی
 12. حمل و نقل آسان به جهت نصب و تنظیم در محل

در این بخش از مقاله تنها به تعدادی از مزیت های بسیاری که برایتان نام برده ایم و از اهمیت بالاتری برخوردار هستند می پردازیم.

 • مقاومت بالا

پلکسی گلاس ها مقاومت بسیاری بالاتری نسبت به متریال های شبیه به خود دارند. شیشه ها از نزدیک ترین متریال ها وعناصر نزدیک به پلکسی گلاس ها هستند اما با وجود طراحی و تولید بسیاری از شیشه های خاص و مقاوم هنوز هم پلکسی گلاس ها با اختلاف بسیار زیادی از شیشه ها مقاومت بالاتری دارند و نشکن تر هستند.

 • سبکی و سادگی

پلکسی گلاس ها سبک هستند ، بسیار سبک هستند! پلکسی گلاس ها به همانند شیشه ها سنگین نیستند و به راحتی قابل جابجایی هستند و نیاز به استفاده از استند های پیچیده نگهدارنده آنها تا هنگام نصب وجود ندارد و حتی به راحتی می توانند پیچ یا اصلاح شوند.

 • کاربرد منعطف و تطبیق پذیری بالا

PlexiGlas ها منعطف هستند به این معنا که می توانند به راحتی تا حدودی خم شوند. و در برابر ضربات از شیشه بسیار مقاومت تر هستند. همچنین به راحتی می توان سطح آنها را با دریل سوراخ و سپس آن را به بخش مورد نظر با پیچ و میخ متصل کرد. از دیگر مواردی که به انعطاف پذیری و تطبیق بالای پلکسی ها کمک می کند امکان برش لیزر شدن آنها به آسانی و توسط متخصصان است.

در برش لیزر پلکسی به راحتی می توان آن را به قطعات کوچکتر یا ریزتر و با زیبایی بیشتر تبدیل کرد. در این بخش به راحتی می توان به دستگاه برش لیزر پلکسی طرح های مورد نیاز را به توسط متخصص آن داد و از آن خروجی طراحی زیبایی دریافت کرد.

 • عدم شکنندگی خطرناک به مانند شیشه و مقاومت بالا

پلکسی ها به مانند شیشه به راحتی نمی شکنند و در صورت شکستن نیز مثل شیشه از خود قطعات و براده های تیز و برنده ای پرتاب نمی کنند تا به افراد و وسایل نزدیک به خود آسیب برسانند. این ویژگی شیشه ها آنها را در حمل و نقل نیز امن کرده است و به راحتی می توان از آنها استفاده نمود.

جالب است بدانید که از پلکسی ها در نقش محافظ پلکسی تلویزیون ها نیز استفاده فعالی میشود. امروزه مانیتور تلویزیون ها نسبت به قبل بسیار بزرگتر شده اند بنابر این خطر خورد اشیاء توسط بچه ها یا افراد خانواده به آنها بالاتر رفته است، بنابر این از یک طلق پلکسی به جهت محافظت از مانیتور تلویزیون ها استفاده می شود.

 • شفافیت بالا

جالب است بدانید که برخی از آزمایشات نشان داده است که پلکسی ها از شیشه ها نیز کمی شفاف تر هستند و این شفافیت بالای آنها استفاده و مزیت آنها را دوچندان می کند.

 • تنوع بالا در انواع

پلکسی ها در انواع رنگ ها و پترن ها و الگو ها و ساختارها و ابعاد و ضخامت ها تولید و در بازار موجود هستند. تنوع رنگی بسیار بالای پلکسی های ضخامت 2.8 میلی متر برای همه متخصصان این حوزه شهره است. همچنین انواع الگو ها و پترن های رنگی و زیبایی که در پلکسی ها مورد استفاده قرار می گیرد نیز به مزایای آنها اضافه کرده است.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم