رنگ بندی پلکسی و نوع تقسیم رنگ ورق های پلکسی گلاس

رنگ بندی ورق پلکسی گلاس

ورق های پلکسی همانطور که حتما از مقاله های قبلی ما در آریاپلکسی خواندید دارای انواع مختلفی هستند و جزو این انواع ورق های رنگی پلکسی نیز هستند. ورق های پلکسی رنگی معمولا برای کارهای تزئینات یا خاص مورد استفاده قرار می گیرند بطور مثال در مهد کودک ها رنگ های روشن و در آزمایشگاه ها از ورق های سفید، مشکی یا قهوه ای استفاده میشود. Plexiglas ها به سادگی برش داده می شوند و می توان بر روی آنها از چسب استفاده کرد و به یکدیگر چسباند یا بر روی آنها طراحی و نقاشی داشت. جالب است بدانید که پلکسی گلاس ها برخلاف بیشتر پلاستیک های ضعیف از مقاومت بالایی در برابر ذوب شدن در برابر مواد شیمیایی مانند چسب برخوردار است و معمولا مشکلی با حجم مشخصی از آن ندارد.

در این مقاله سایت آریاپلکسی به طور کل می خواهیم در مورد رنگ بندی پلکسی ، نوع تقسیم رنگ ورق های پلکسی گلاس و انواع کد رنگی ورق پلکسی گلاس با شما صحبت کنیم و اطلاعات خوبی به شما منتقل کنیم، بنابر این با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

پلکسی گلاس ها با اینکه ساختاری شفاف می توانند داشته باشند و ترانسپرنت به مانند شیشه ، مثل آن به راحتی شکسته نمی شوند و شکستنی به آن معنای شیشه یا پلاستیک های ضعیف نیستند و مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این ویژگی های پلکسی آن را به متریالی برای کارهای تزئیناتی و هنری های دستی و مدرن ، صنعت و پزکشی تبدیل کرده است.

رنگ بندی پلکسی گلاس و تنوع در رنگ بندی Plexiglas

رنگ بندی پلکسی گلاس ها همانطور که در مقاله های قبل و در این مقاله گفتیم در سایز هایی مانند سایز 2.8 میلی متر بسیار متنوع و زیاد می باشد و از این بابت به دل خود نگرانی راه ندهید تا رنگ دلخواه خود را پیدا کنید. اما بایستی نیز به این نکته دقت کنید که سایر سایز ها بخصوص سایز های ضخیم تر از تنوع رنگ بندی کمتری برخوردار می باشند.

در ادامه این بخش به تعدای از رنگ بندی های استاندارد و پرکاربرد پلکسی میپردازیم.

پلکسی گلاس قرمز

دسته رنگ های قرمز عموما دارای رنگ هایی به مانند رنگ های قرمز ، حنایی ، زرشکی ، شرابی و عنابی هستند. جالب است بدانید که هریک از این رنگ ها در پلکسی گلاس دارای یک عد کد پایه در مدل RGB هستند که می توانید از این کد ها برای دست یافتن به دقیقا رنگ مورد نیاز خود استفاده نمایید. از رنگ های قرمز نیز عموما برای استفاده در آثار هنری و کاردستی ها و علائم تاکیدی استفاده می شود.

پلکسی گلاس نارنجی

رنگ نارنجی نیز جزو یکی از رنگ های پرانرژی و تاکیدی است و رنگ گرمی محسوب می شود. بصورت عمومی رنگ بندی در این دسته از ورق های پلکسی گلاس می تواند شامل رنگ هایی مانند نارنجی ، نارنجی کرم،  قرمز گوجه ای ، نارنجی سیر و نارنجی پرررنگ باشد.

پلکسی گلاس سبز

رنگ سبز یکی دیگر از رنگ های روشن و شاد برای استفاده در کاردستی ها ، آثار هنری و زیبا است که مورد استفاده بسیاری از صنایع و کسب و کارها قرار می گیرد. رنگ های سبز طیف گسترده ای دارند که از سبز روشن تا سبز دودی را در بر می گیرند. ورق پلکسی رنگی سبز معمولا شامل رنگ هایی مانند سبز کم رنگ ، سبز پسته ای ، سبز یشمی ، سبز لجنی ، سبز خزه ای ، سبز ارتشی ، زیتونی و سبز آووکادو می شوند.

پلکسی گلاس آبی

رنگ آبی به خودی خود از آرامش بسیار بالایی برخوردار است و به محیط خود نیز آرامش هدیه می کند. رنگ بندی ورق پلکسی رنگی آبی می تواند شامل رنگ های سبز دریایی ، فیروزه ای ، آبی روشن ، آبی کبریتی ، آسمانی ، نیلی ، سیر ، سرمه ای و آبی نفتی باشد.

پلکسی گلاس قهوه ای

پلکسی گلاس های قهوه ای رنگ برای کاربرد های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند ، همچنین این ورق های پلکسی قهوه ای رنگ از طیف گسترده ای از رنگ کاهی روشن تا رنگ آلبالویی تیره تشکیل شده است. رنگ هایی نیز مانند قهوه ای ، آلبالویی ، کاکائویی ، عسلی ، خردلی ، خاکی کرم و کاهی از جمله محبوب ترین رنگ های این طیف رنگی هستند که فروش بیشتری نیز در آریاپلکسی دارند.

پلکسی گلاس بنفش

ورق های پلکسی ای که در دسته بنفش رنگ قرار می گیرند ممکن است دارای رنگ هایی مثل بادمجانی روشن ، بنفش روشن ، سرخابی روشن ، آبی فولادی، ارکیده ، بنفش باز ، مخملی ، آبی دودی و نیلی سیر باشند. همچنین شاید برایتان جالب باشد که در برخی محیط های اداری از ورق های پلکسی گلاس بنفش رنگ شفاف استفاده می کنند تا محیطی شیک و در عین حال سنگین و اداری داشته باشند.

پلکسی گلاس صورتی

رنگ های صورتی پلکسی گلاس ها نیز یکی دیگر از رنگ های روشن و مورد استفاده در تزئینات است. از این رنگ بیشتر رنگ هایی مانند صورتی معمولی ، صورتی شرابی روشن و ارغوانی انشعاب می گیرد.

پلکسی گلاس زرد

رنگ زرد این نوع از پلکسی گلاس ها نیز از طیف وسیعی تشکیل شده است و از رنگ شیری شروع می شود و در طیف تیره خود به حالت ماشی می رسد. طیف هایی که شامل این دسته بندی از رنگ Plexiglas می شوند شامل رنگ هایی مانند شیری ، لیمویی روشن ، هلویی ، نخودی و زرد کهربایی است.

پلکسی گلاس سفید

پلکسی گلاس سفید از پرکاربرد ترین رنگ بندی های پلکسی است که به میزان زیادی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته به رنگ های روشن تعلق دارد و رنگ بندی پلکسی در این طیف شامل رنگ هایی مانند سفید ، صورتی محو ، سفید نعنایی ، سفید بنفش ، آبی محو ، خاکستری محو ، پوست پیازی ، کتانی ، صورتی مات و بژ می شود. البته شایسته است بدانید که همان رنگ پلکسی سفید ساده و یخی از استفاده ترین طیف های رنگی پلکسی گلاس سفید می باشند.

پلکسی گلاس خاکستری

رنگ خاکستری پلکسی ها نیز از انواع خاکستری مات شروع شده و تا سیاه ادامه پیدا می کنند ، رنگ بندی پلکسی در این طیف از رنگ ها شامل رنگ های نقره ای ، خاکستری سیر ، خاکستری مات ، دودی ، سربی و رنگ سیاه می شوند و معمولا پرمصرف ترین رنگ های پلکسی در این دسته را رنگ پلکسی نقره ای و سیاه تشکیل می دهند.

رنگ های استاندارد پلکسی گلاس و نوع تقسیم بندی

رنگ های پلکسی گلاس ها همانطور که گفتیم در بخش قبلی متنوع هستند ، اما در این بخش به رنگ های استاندارد پلکسی گلاس که رنگ های قرمز ، آبی ، سبز ، زرد ، نارنجی و قهوه ای هستند و سپس به نوع تقسیم بندی آنها خواهیم پرداخت. جالب است بدانید که شما میتوانید در انتخاب ورق پلکسی خود ورق های پلکسی رنگی شفاف را نیز مشاهده و انتخاب نمایید. این نوع از پلکسی شفاف نیز از رنگ بندی های استاندارد معمول پلکسی ها یعنی قرمز ، آبی ، سبز ، زرد ، نارنجی و قهوه ای برخوردار است و در Aryaplexy موجود می باشد.

در تقسیم بندی پلکسی گلاس های رنگی شفاف ، مات و یخی جالب است بدانید که پلکسی رنگی شفاف به دلیل شفاف بودن آن درصورتی که ضخامت ورق آن بیشتر شود می تواند از عبور نور شما به مقدار بیشتری جلوگیری کند بنابر این در صورتی که می خواهید از ورق پلکسی شفاف رنگی شما نور نیز عبور کند به میزان نیازی که دارید از ضخامت این ورق ها اطلاع داشته باشید و اقدام به انتخاب هوشمندانه و خرید خود نمایید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم