ورق پلی کربنات کریستال

ورق پلی کربنات کریستال

نام تجاری ورق پلی کربنات کریستال، کریستال GPPS میباشد. این ورقه ها در صنایع ساختمان، در صنایع یخچال سازی، صنایع تزئینی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پلاستیک غیرکریستالی میباشد و و شکنندگی آن کم است. علاوه بر آن، مقاومت پایینی در برابر UV دارد و راه مناسبی برای کاربردهای داخلی به حساب می‌آیند. این نوع ورقه ها به خاطر هزینه ارزان، وزن پایین، مقاومت بالا و مقاومت شیمیایی ای که دارند خیلی مورد توجه قرار گرفته اند. ورق های کریستال بسیار شفاف هستند، به همین دلیل، جهت استفاده در پوشش های شیشه ای داخلی، قاب و چراغ های سقفی بسیار ایده آل اند. همچنین به دلیل تمایل پایین به جذب کردن آب در جاهای های مرطوب کاربرد دارند. مانند کابین حمام ها و صفحات دوش. به غیر از همه اینها، این ورقه ها به خاطر قابلیت بازیافت پذیری خوب خیلی مورد اهمیت هستند. این نوع از ورقه ها در طیف رنگی گسترده و طرح و عاج های متنوع تولید می‌شوند. مثلا آنها را در اشکال مختلفی مثل شفاف، یخی، گالشی و مشجر خواهید یافت. فروش ورق پلی کربنات کریستال به شکل مستقیم از کارخانه و غیر مستقیم امکان پذیر است. به طوركلي این ورقه ها در رنگ های شفاف، برنز، آبي، قرمز، زرد و نارنجي قابل خریداری هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ورقه ها با این مطلب از سایت آریا پلکسی همراه باشید.

ورق پلی کربنات کریستال چیست

ورق کریستال یک نوع ورقه پلی کربنات شفاف می باشد که به طور معمول جهت کاربردهای داخلی استفاده می‌شود. از جمله دلایل اصلی که سبب شده است این ورقه های کریستال بسیار پرطرفدار و پرکاربرد باشند ختی بالای آنها، قیمت ارزان شان و مقاومت شیمیایی بسیار مناسب آنها است. این ورقه ها در صنایع و مکان های زیادی دارای کاربرد هستند. برای مثال می‌شود به پوشش شیشه‌ای داخلی، چراغ سقفی، کابین حمام، صفحات روشن و بسیاری موارد دیگر اشاره کنیم. کاملا می‌توانیم بگوییم یکی از دلایلی که سبب شده تا این ورقه ها در جاهای مرطوب خیلی استفاده شوند تمایل نداشتن به جذب آب میباشد که این مسئله بسیار قابل توجه و حائز اهمیت است.

کاربرد های مهم ورق کریستال

ورق کریستال در مصارف متنوعی دارای کاربرد است که در این بخش از این مطلب به بعضی از مهم ترین کاربرد های ورق پلی کربنات کریستال اشاره خواهیم کرد.

 • استفاده در کابین و صفحه‌ های دوش در حمام ها
 • در بسته بندی کردن قطعات جهت وسایل الکتریکی خانگی
 • در اساس و وسایل خانه
 • دپوشش های شیشه ای به کار برده شده در داخل خانه
 • ساخت قاب عکس، قاب نقاشی و پوستر ها
 • ساختن اسباب بازی
 • تابلو های مخصوص تبلیغات
 • در چراغ های سقفی، لامپ ها و نمایشگرها

این ورقه های کریستال در حقیقت نوعی پلی استایرن می‌باشند و از جمله ویژگی‌هایشان می‌توانیم به استحکام بسیار بالا و مقاومت گرمایی بالای آنها، و همچنین مقاوم بودن در مقابل ضربه اشاره کنیم. از دیگر مزایای منحصر به فردی که این ورق ها دارند و کمتر مورد توجه قرار گرفته اند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • داشتن خاصیت چاپ پذیری
 • دارا بودن قابلیت رنگ پذیری
 • دارا بودن قابلیت ترموفرمینگ
 • و…

مزایایی استفاده از ورق کریستال

قیمت ارزان ورق پلی کربنات کریستال و همچنین درصد پایین بلوری بودن آنها از مزایای این ورقه ها است. از خصوصیات این ورقه ها که در صنایع ساختمانی کاربرد دارد، ترد بودن و شکننده بودن آنها میباشد. ورق کریستال در برابر اشعه پرقدرت uv از مقاومت خیلی کمی برخوردار است و این موضوع دلیلی شده است که در طراحی داخلی استفاده بیشتری داشته باشد تا طراحی خارجی.

سخن نهایی

یکی از جایگزین های بسیار درست و کاربردی برای شیشه در صنعت ساختمان سازی و صنایع دیگر، ورق پلی کربنات کریستال است، ورقه پلی کربنات کریستالی نوعی ورق شفاف است که  دارای تنوع ساختاری زیادی است. ورق‌های پلی کربنات امکان استفاده شدن بر روی هر نوع سازه ای را دارد. از جواهر گرفته تا هر شکل و نوع از مصالح ساختمانی و به همین منظور دارای کاربردهای وسیعی میباشد. این ماده خیلی شفاف و محکم است که به جای شیشه در گلخانه و بخش هایی از ساختمان ها به کار برده می‌شود. در آریا پلکسی ارائه ورق پلی کربنات شیشه ای و شفاف در رنگ و اندازه های مختلف، با بهترین قیمت صورت می‌گیرد. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

منبع : indiamart.com

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم