پلکسی گلاس در قنادی و خامه کشی

کاربرد پلکسی در قنادی و خامه کشی

شاید برای شما هم جالب باشه که بدونید در ساخت کیک های تولید و جشن های مختلف از پلکسی گلاس استفاده می شود. کاربرد پلکسی در قنادی و خامه کشی به این صورت است که از صفحات برش خورده دقیق پلکسی برای دیزاین و الگو گیری به جهت تنظیم گردی یا ابعاد کیک خود استفاده می کنند. در این مقاله در آریاپلکسی به کاربرد پلکسی در قنادی و خامه کشی می پردازیم.

پلکسی گلاس در قنادی

کاربرد پلکسی در قنادیپلکسی گلاس ها پلاستیک هایی بسیار فشرده تر از سایر پلاستیک ها و با خواص ظاهری بسیار مشابهی نسبت به شیشه ها هستند. استفاده از پلکسی ها امروزه به جای شیشه بسیار گسترده شده است و در اکثر کارهایی که نوعی به شیشه یا ماده و متریالی به مانند شیشه نیاز است جایگزینی پلکسی اثبات شده است.

پلکسی ها همانگونه که گفتیم ویژگی ظاهری بسیار نزدیکی به شیشه ها دارند. اما تفاوت هایی نیز پلکسی ها دارند که در ادامه این مقاله بدان ها می پردازیم.

تفاوت های پلکسی با شیشه

پلکسی ها همانطور که گفتیم بسیار به شیشه مشابه هستند. تفاوت اصلی شیشه با پلکسی در ساختار آنهاست ، شیشه از عنصر سیلیس و پلکسی از ترکیبی پلاستیکی فوق فشرده تشکیل شده است. جالب است بدانید که پلکسی همانند شیشه به مقدار بالای 90% نور را از خود عبور می دهد و در خود جذب یا شکست نمی دهد.

این ویژگی پلکسی یکی از مهمترین ویژگی هایی است که باعث شده است پلکسی به عنوان جایگزینی برای شیشه شمرده شود. از تفاوت های دیگر پلکسی و شیشه مقاومت بالاتر پلکسی نسبت به شیشه و همچنین نشکستن خطرناک آن است. شیشه ها بصورت خطرناکی می شکنند و تکه های آنها به اطراف  پرتاب می شود و باعث زخمی شدن اشخاص می توانند شوند.

پلکسی ها بصورت امن تری می شکنند و یا پس از برش های لیزری و یا دستی تیزی خطرناکی به همانند شیشه ندارند.

شباهت های پلکسی با شیشه و دلیل استفاده آن در خامه کشی

شباهت های پلکسی به شیشه همانطور که گفتیم بصورت عمده شفاف بودن آن و گذارندن نور از خود است. شباهت دیگر شیشه و پلکسی عدم رسانا بودن آنهاست. شباهت دیگری که پلکسی به شیشه دارد قابل برش بودن آن است. از دلایل مهم استفاده از پلکسی در خامه کشی و قنادی همین شفاف بودن و گذراندن نور از خود است. دلیل دیگری که باعث کاربرد پلکسی در قنادی شده است سبک بودن و نداشتن لبه های تیز به همانند شیشه است.

کاربرد پلکسی در قنادی و خامه کشی چیست؟

کاربرد پلکسی در قنادی و کاربرد آن در خامه کشی به این صورت است که از آن به عنوان الگو و یا تمیز کننده خامه های دور کیک استفاده می شود. سبک بودن پلکسی ، خطرناک نبودن آن به مانند شیشه و شفاف بودن آنها همانند شیشه باعث شده است که بسیاری از قنادان و شیرینی پزی های حرفه ای که با الگو های دقیقی به دیزاین کیک های خود می پردازند از ورق های پلکسی گرد یا شکل دار برش داده شده دیگر به عنوان الگو در خامه کشی کیک های خود استفاده کنند.

روش استفاده از پلکسی در خامه کشی و شیرینی پزی به این صورت است که یک ورق گرد پلکسی را در روی میز کار قرار می دهید ، سپس کیک های خود را بر روی آن قرار داده و اقدام به تمیز کردن دور کیک به مانند الگوی قرار داده شده در زیر آن کنید. سپس با اضافه کردن کیک های خود و افزایش ارتفاع کیک می توانید این الگو را بصورتی تمیز ادامه دهید تا به ارتفاع مورد نیاز کیک خود برسید.

پس از رسیدن به این ارتفاع حال بایستی ورق دوم پلکسی را برروی ان قرار داده وگوشه های از آن بیرون زده و خلاف الگو را با استفاده از ان تمیز کنید. همچنین بسیاری بصورت سفارشی الگوی خود را دارای شکاف و سوراخ هایی گرد یا مکعبی می کنند تا پس از گذاشتن پلکسی دوم روی کیک بتوانند کیک را از این قسمت ها برش داده و در انها خامه ، گردو یا مواد مورد نیاز خود را در عمق کیک و ارتفاع آن قرار دهند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم