آینه پلکسی چیست؟ | مشخصات پلکسی آینه ای و انواع آن

آینه پلکسی گلاس چیست و انواع پلکسی آینه ای

آینه ها در طول زندگی بشر استفاده بسیاری داشته اند. از شیشه های آینه ای در معابد و مساجد و امارت ها و خانه های قدیمی تا فروشگاه ها و مال ها و ساختمان های جدیدی که از آینه پلکسی استفاده می کنند. ما در این مقاله در فروشگاه آریا پلکسی به پلکسی آینه ای می پردازیم.

آینه پلکسی چیست؟ | مشخصات و نحوه ساخت

آینه پلکسی یا پلکسی آینه ای در واقع همان ورق کامل پلکسی است که در واقع بزرگترین ورق پلکسی است که در بازار موجود است و تولید می شود که یک طرف آن را با پوششی از جیوه می پوشانند و ظاهری کاملا به مانند آینه شیشه ای پیدا می کنند. اینگونه آینه ها امروزه با توجه به گسترش استفاده از آینه ها در مراکز عمومی و منازل و اهمیت امن بودن این آینه ها به دلیل ارتباط با عموم مردم و بخصوص بچه ها در خانه و مکان های عمومی بیشتر از جنس و متریال پلکسی گلاس ها تا شیشه ها هستند.

شیشه ها به راحتی می شکنند و به راحتی می توانند باعث جراحت افراد شوند. همچنین جابجایی آینه های شیشه ای بسیار سخت و دلهره آور می باشد زیرا آنها از ورق های نازکی از شیشه ساخته شده اند و در صورت کوچکترین برخورد هایی به راحتی می شکنند و کل آینه از بین می رود.

مراحل ساخت پلکسی گلاس آینه ای و یا آینه پلکسی

همچنین در صورت شکستن این آینه های شیشه ای خطر پرتاب شدن گوشه ها و یا براده های آنها به سمت افراد و وسایل به دلیل سبکی و نازکی آنها بسیار زیاد است و این نازکی و شکنندگی انها باعث تیزی بشدت بالای آنها می شود.

اما در آینه پلکسی این مشکلات به هیچ وجه در این سطوح وجود ندارد. آینه پلکسی در صورتی که بشکند به مانند شیشه بسیار خطرناک نیست و تنها در صورتی می شکنند که فشار شدید و زیاد و ناگهانی ای به آنها وارد شود. همچنین در صورت شکستن آینه های پلکسی پرتاب لبه ها و یا براده های تیز این آینه ها بسیار بسیار کمتر به مانند شیشه اتفاق می افتد و به راحتی به مانند پلاستیک های فشرده دیگر قابل جمع کردن هستند.

مشخصات آینه پلکسی گلاس

آینه های پلکسی همانگونه که برایتان گفتیم از سایز ها و انواع مختلفی با توجه به خود شیشه پلکسی گلاس آنها تقسیم می شوند.

بصورت عمومی در آینه های پلکسی از PlexiGlass شفاف و یا ترانسپرنت استفاده می شود تا کاملا به همانند آینه شیشه ای باشند. اما امکان استفاده از پلکسی های مشجر و یا طرح دار نیز وجود دارد که در این صورت این سطوح بیشتر نقش تزئینی را خواهند داشت برای ساختمان و مکان ها تا کاربردی به مانند آینه ها.

در ابتدای این مقاله در آریاپلکسی نیز گفتیم که آینه های به اصطلاح پلکسی گلاس آینه ای بیشتر با ورق های کامل ساخته می شوند و در صورت نیاز شرکت ها و فروشگاه های ارائه کننده این آینه ها را با برش لیزر و یا بصورت برش با کاتر مخصوصی بصورت دستی برش های دقیقی می دهند و آنها را به ورق های نیم ، یک سوم و یک ششم تقسیم می کنند.

بنابر این در صورتی که ورق های آینه پلکسی کوچکتری نیاز داشتید به راحتی می توانید با ما در آریا پلکسی تماس گرفته و سفارش خود را به همراه سایز و ابعاد مورد نیاز دقیق به ما ارائه کنید تا با ارائه طرح اولیه و تائید شما کار برش لیزری و دقیق پلکسی گلاس آینه ای را شروع و به شما تحویل دهیم.

همچنین این آینه های پلکسی در دو نوع نقره ای و طلایی و گاهی با رنگ های دیگری نیز به بازار عرضه می شوند که می توانید انها را از فروشگاه آریاپلکسی درخواست کنید.

نحوه ساخت پلکسی آینه ای

برای ساخت آینه پلکسی شیشه پلکسی شفاف را به گیره ای متصل و یک طرف آن را با جیوه پوشش می دهند این کار در حضور کارکنانی حرفه ای برای این کار با لباس هایی یک تکه و بدون درز و ماسک های مخصوص صورت می گیرد زیرا عنصر جیوه بسیار خطرناک است و ممکن است باعث به وجود امدن مشکلاتی در اپراتور تولید شود.

پس از جیوه اندود کردن شیشه پلکسی با استفاده از پوشش جیوه ای به آن فرصت خشک شدن پوشش و تثبیت بر روی آینه را می دهند. همچنین بایستی دقت داشته باشید که در صورت شکستن پلکسی آینه ای امکان آسیب رسیدن به آینه پلکسی نیز وجود دارد بنابر این در استفاده و نگهداری آنها دقت لازم را داشته باشید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم