سقف پلکسی در واقع نوعی متریال کاربری است که امروزه به جایگزینی برای شیشه معروف شده است. ویژگی های پلکسی گلاس باعث شده است که بسیار شباهت به خاصیت های ظاهری شیشه داشته باشد، نور را تا 95% از خود عبور دهد. و به مانند شیشه در انواع شفاف ، مات و ترنسپرنت وجود دارد. در این مقاله ما در آریا پلکسی به معرفی سقف پلکسی و ویژگی های اون نسبت به سایر متریال های سقف کاذب می پردازیم.

سقف پلکسی چیست؟ | کاربرد های و ویژگی های سقف پلکسی

سقف پلکسی چیست؟ | کاربرد های و ویژگی های سقف پلکسی

سقف پلکسی همانطور که گفتیم نوعی متریال کاربری برای استفاده در سقف های کاذب ساختمان است. در بسیاری از خانه ها ، تفریح گاه ها ، مراکز تجاری ، مراکز اداری و غیره از دیوار های کاذبی از جنس شیشه ، لابل و پلکسی گلاس استفاده می کنند. اما در سقف پلکسی به دلیل ویژگی های بسیار مشابه اش به شیشه و همچنین ویژگی های دیگری که دارد بطور بالقوه شایستگی بیشتری دیده می شود.

سقف پلکسی نور را از خود به مقدار حداکثری عبور می دهد و نور را در خود حبس نمی کند. همانند شیشه از انواع مات ، دوغی ، یخی و یا رنگی استفاده می کند. علاوه بر اینها در سقف پلکسی استفاده از رنگ های خاص و متفاوت و پترن های طراحی شده خاص نیز نسبت به شیشه برتری بزرگی ایجاد کرده است.

در صورت شکستن شیشه امکان آسیب رسیدن به افراد بصورت خطرناکی وجود دارد اما در پلکسی در صورت شکستن یا ترک برداشتن حداقل خطر موجود متوجه شما خواهد بود. شکستن شیشه به آسانی اتفاق می افتد اما در پلکسی گلاس و سقف های پلکسی گلاس به دلیل مقاومت خوب این متریال امکان رساندن آسیب به افراد و اشیاء و وسایل موجود در اطراف آن بسیار کمتر است.

یکی دیگر از ویژگی های سقف پلکسی امکان اجرای آسان و بدون نیاز مجدد به نصاب در هنگام نیاز به تعویض طرح سقف پلکسی است. شما در صورتی که لازم داشته باشید که سقف پلکسی خود را تعویض کنید به راحتی می توانید با خرید کاشی های هم سایز با کاشی های پلکسی قبلی اقدام به تعویض آنها بصورت دستی کنید.

سقف کاذب پلکسی یک سازه دارد که بصورت مشبک امکان قرار دادن و نصب کاشی های پلکسی در درون آن وجود دارد. دقت داشته باشید که امکان نصب سقف پلکسی بدون صفحات مشبک نیز وجود دارد اما به دلیل افزودن استحکام به سازه شما این نوع از نصب می تواند برای شما راهگشا باشد و به امنیت سازه شما نیز بیافزاید.

کاربرد های سقف پلکسی

در مورد کاربرد های سقف پلکسی بصورت مختصر در بخش قبلی برایتان توضیح دادیم، اما در این بخش به تفصیل به این موضوع در آریا پلکسی خواهیم پرداخت.

استفاده از سقف پلکسی در شیروانی حیاط خانه ها یا جلوی مغازه ها در برخی مکان ها زیاد شده است. در برخی از تالارها اگر دقت کرده باشید سقف های ورود آنها از جنس پلکسی هست. پلکسی چون در واقع یک نوع پلاستیک بسیار فشرده شده است استحکام بالایی دارد و استفاده از سقف پلکسی با ورق پلکسی گلاس ضخیم می تواند راهگشای بسیاری از کسب و کارها باشد.

فضای دیگری که سقف پلکسی می تواند در مسقف کردن آنها کمک کند پاسیوها و حیاط خلوط هاست. در این مکان ها به دلیل اینکه به نور زیادی نیاز احتیاج داریم، سقف پلکسی گلس ترنسپرنت گزینه خوبی محسوب می شود.

سقف پلکسی حیاط خلوت

استفاده به عنوان سقف تزئیتی و کناف در خانه ها نیز یک دیگر از کاربرد های سقف پلکسی است. در این شرایط عموما از سقف های پلکسی گلاس طرح دار استفاده میشود تا هم به خانه زیبایی دوچندانی داده شود و هم خانه مسقف و پوشیده شود.

ویژگی های سقف پلکسی

 • – قیمت ارزان نسبت به رقبا
 • – مقاومت بالا در برابر فشار
 • – انعطاف پذیری نسبی به دلیل جنس پلاستیک آن
 • – موجود در طرح ها و رنگ های متنوع
 • – نصب آسان و بی خطر نسبت به کاشی های شیشه ای سقف کاذب شیشه ای
 • – عبور بالای 90% درصدی نور از پلکسی
 • – امکان نصب نورپردازی و روشنایی در بالای آن و زیر سقف
 • – امکان تعویض سریع طرح و کاشی های پلکسیپ
 • – مقاومت آب و هوایی بالا نسبت به شیشه

معایب سقف پلکسی

سقف پلکسی نیز مانند بسیاری دیگر از متریال ها می تواند دارای معایبی باشد که در این بخش به تعدادی از معایب سقف پلکسی نیز اشاره داریم.

 • – قیمتی خرید اولیه بالاتر نسبت به شیشه
 • – امکان خش برداشتن در صورت کشیدن اجسام به آنها
 • – امکان ایجاد دود در صورت آتش سوزی با توجه به پلاستیکی بودن آنها

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم