تابلو پلکسی چیست؟ | تاریخچه ویژگی ها و کاربرد

تابلوپلکسی چیست ، کاربرد ها و ویژگی ها

تابلو های پلکسی امروزه یکی از رایج ترین تابلوهای حروف برجسته در ایران هستند. استفاده از تابلو های پلکسی از حدود 100 سال پیش در کشورهای دیگر آغاز شد و این ماده ارزان و عجیب در حدود 60 سال پیش به ایران رسید و به مرور با پیشرفت جامعه و افزایش کسب و کارها این تابلوها نیز بیشتر استفاده می شدند. آریا پلکسی در این مقاله به معرفی تابلو پلکسی می پردازد و سعی خود را بر این خواهد داشت که اطلاعات مفیدی را به شما منتقل کند.

تابلو پلکسی چیست؟ | تاریخچه تابلو پلکسی در جهان/ایران

تابلو پلکسی در حال حاضر در میان کسب و کارها به عنوان یکی از قدیمی ترین و پر استفاده ترین تابلوها برای تبلیغات شناخته شده است. استفاده از تابلو پلکسی هنوز هم با توجه به آمدن مواد جدیدتر رایج است و به دلایلی تابلو پلکسی همیشه انتخاب اول کسب و کارهاست.

این محصول برای اولین بار در سال 1928 اختراع و پس از چند سال تحقیق و توسعه بیشتر بر روی این ماده و محصول در سال 1993 تولید انبوه آن برای استفاده کسب و کارها در دنیا آغاز شد.

در ابتدا از تابلوفلکسی به صورت ورق هایی بدون رنگ بندی و یا نور پردازی های زیبا استفاده می شد اما پس از مدتی انواع رنگ ها ، مدل ها ، لامپ های نورپردازی و سایر امکانات به محصولات اضافه گردید. استفاده از نورپردازی برای تابلو های پلکسی نقش اضافه کردن جذابیت به آنها را داشت و به جهت جلب مشتری و خریداران استفاده از انواع مدل ها ، رنگ ها و نورپردازی ها رایج شد.

استفاده از تابلوپلکسی در ایران با توجه به پیشینه اش به حدود 60 سال پیش برمیگردد. ایران نیز پس از بسیاری از کشورهای جهان با پیشرفت کسب و کارها و افزایش رقابت به جمع تولید کنندگان و مصرف کنندگان برتر تابلوپلکسی در دنیا با انواع نورپردازی ها و مدل ها پیوست.

صنعت تبلیغات به قدری پیشرفت کرد که تقریبا بنر ها به حاشیه رفتند و استفاده از تابلوهای پلکسی رایج تر شدند.

ویژگی های تابلوپلکسی نسبت به رقبا

ویژگی های تابلوپلکسی نسبت به رقبا

از جمله ویژگی هایی که تابلو پلکسی دارد عبور 90-95 درصدی نور از خود، شفاف بودن به مانند شیشه ، قیمت پایین برای ساخت و استفاده و مقاومت بسیار بالا در برابر شکستن و شکستن امن است. این ویژگی ها همگی به پلکسی کمک کرده اند که جای خود را به عنوان برترین تابلو و روش تبلیغاتی شهری تثبیت کند.

تفاوت تابلو پلکسی با پلاستیکی

بسیاری تصور می کنند که تابلو پلکسی با پلاستیکی یکی است در صورتی که با وجود اینکه تابلو پلکسی نوعی پلاستیک است ساختارهای بسیار متفاوت تری از پلاستیک دارد.

تابلو پلاستیکی تمام نور را از خود عبور نمی دهد، انعطاف پذیری بسیار کمی دارد ، به راحتی می شکند و به سرعت خش برمیدارد و حتی در معرض نور خورشید و با تغییر آب و هوا به سرعت رنگ به خود می گیرد یا کثیف می شود. همه این ویژگی ها مواردی است که در پلکسی وجود ندارد و پلکسی بر خلاف جنس پلاستیکی نسبت به تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است.

نورپردازی تابلو پلکسی

نورپردازی تابلو پلکسی

در کنار مزیت های بی شمار تابلو پلکسی استفاده از نورپردازی در کنار آن می تواند تبلیغات شما را بسیار جذاب کند. امروزه با توجه رقابت های شدید کسب وکارها در صورتی که تابلو بدون نورپردازی داشته باشید جذابیت مراجعه به کسب و کار شما برای رفع نیاز های مشتریان کم می شود و ممکن است به راحتی به سایر همکاران شما مراجعه کنند.

امروزه نورپردازی ها نیز بسیار پیشرفته شده اند ، نورهای رنگی و زیبا ، طراحی های ترکیبی با نورپردازی می تواند تابلوهای بسیار زیبایی را بسازد. در نورپردازی ها امروزه از لامپ های ساده و LED و SMD بسیاری استفاده می گردد. استفاده از لامپ ها عموما برای ایجاد نورهای عمومی در تابلوها و استفاده از LED و SMD برای نورپردازی های با کنتراست بالا ، تنوع رنگی بالاتر و یا نورپردازی های مقطعی استفاده می گردد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم