چراغ پلکسی چیست و انواع چراغ پلکسی خودرو و تزئیناتی

چراغ پلکسی در واقع یک محصول برای نورپردازی خودرو ها و تزئینات ساختمان است که امروزه به وفور استفاده می شود. پلکسی به دلیل ویژگی های خاصی که در مقاله پلکسی گلاس چیست گفتیم دارد برای مصارفی که شیشه نیز در آن استفاده می شود امروزه بسیار استفاده می گردد. در این مقاله ما در آریا پلکسی در مورد چراغ پلکسی خواهیم گفت و به این سوال که “چراغ پلکسی چیست” می پردازیم.

انواع چراغ پلکسی

پلکسی گلاس در واقع امروزه به نوعی جایگزین شیشه در نظر گرفته می شود. شیشه پلکسی با توجه به ویژگی هایی همانند انعطاف بالا ، عبور نور 90% ای ، شکنندگی پایین ، سبک بودن ، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی امروزه در روزمرگی های زندگی ما استفاده های زیادی دارد که شاید ندادیم. بسیاری از ساختمان ها برای تزئینات نمای خود از چراغ پلکسی و یا ترکیبی از پلکسی و چراغ های LED استفاده می کنند. در بسیاری از خودرو ها امروزه طلق رویی چراغ ماشین پلاستیکی از جنس پلکسی دارد. همچنین چراغ هایی حلقه ای و به شکل های متفاوت در بازار عرضه شده اند که به آنها چراغ تمام پلکسی گفته می شود.

کاربرد های چراغ پلکسی

چراغ تمام پلکسی خودرو

یکی از بهترین ویژگی هایی که پلکسی شفاف دارد انعطاف پذیری نسبی بالا و مقاومت بالای آن در برابر ضربه و فشار و همچنین عبور آسان نور تا حدود 90 درصدی است که از آن استفاده می گردد. استفاده از ماده ای که بتواند همانند شیشه نور را از خود عبور دهد ، مقاومت بسیار بالاتری نسبت به شیشه داشته باشد و مانند آن شکننده نباشد و قیمت بالایی نیز نداشته باشد می تواند برای بیشتر صنایع ، مدیران ساختمان ها و مدیران شهری و مردم مفید باشد.

یکی از کاربرد های زیاد چراغ پلکسی برای استفاده در ادارات و شرکت هاست که در درون یک شیشه پلکسی لامپ های LED قرار می دهند و با توجه به عبور نور آسان از پلکسی گلس نمای زیبایی را به نمایش می گذارد و بر روی آن شیشه پلکسی طراحی و یا حکاکی لوگو شرکت یا مقام افراد یا نوع باجه نوشته می شود که ظاهر بسیار زیبا و شکیلی می تواند داشته باشد.

از کاربرد های دیگر چراغ پلکسی استفاده در خودرو و وسایل نقلیه به عنوان تزئینات یا استفاده کاربردی است. در بازار این چراغ ها عموما به نام چراغ تمام پلکسی یا نئون پلکسی نام برده میشوند و معروف هستند. عموما نئون پلکسی با چراغ پلکسی یکی هستند اما باز هم امکان اینکه کمی تفاوت نسبت به یکدیگر داشته باشند هست. چراغ تمام پلکسی عموما بر روی لبه خارجی حلقه چراغ داخلی خودرو نصب می شود و با استفاده از یک رشته سیم به برق داخل چراغ خودرو متصل می شود.

چراغ پلکسی یا نئون پلکسی در رنگ های مختلفی در بازار موجود هستند و به دلیل ویژگی های خوب پلکسی گلس عموما دیر کدر می شوند یا کیفیت خود را از دست می دهند و مدتها در خودرو یا موتور مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از روش هایی که چراغ پلکسی خودرو را نصب می کنند این است که آن را پشت طلق چراغ نصب می کنند و سیم آن را به داخل چراغ می برند. این روش استفاده بیشتر می تواند برای خودرو هایی استفاده شود که نمی توانند بر روی لبه خارجی حلقه داخلی چراغ خودرو خود استفاده کنند.

مزیت چراغ پلکسی نسبت به چراغ شیشه ای

نئون پلکسی و چراغ پلکسی تزئینی

از مزیت های چراغ پلکسی نسبت به چراغ شیشه ای بسیار می توان گفت. شکستن بسیار کمتر پلکسی و مقاومت بالا در برابر خم شدگی و تغییرات آب و هوایی است. چراغ شیشه ای می تواند بشکند ، یا ترک بردارد و دچار مشکل شود. در آب و هواهای بسیار گرم یا بسیار سرد و تغییرات شدید آب و هوایی چراغ های شیشه ای به راحتی میتوانند ترک برداشته یا بشکنند، اما پلکسی گلاس ها به این راحتی نمی شکنند.

سوالات متداول

چراغ پلکسی چیست؟ چراغ پلکسی در واقع یک محصول برای نورپردازی خودرو ها و تزئینات ساختمان است که امروزه به وفور استفاده می شود.

کاربرد چرا پلکسی چیست؟ یکی از کاربرد های زیاد چراغ پلکسی برای استفاده در ادارات و شرکت هاست که در درون یک شیشه پلکسی لامپ های LED قرار می دهند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

دریافت لیست قیمت، مشاوره و سفارش فوری
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم